Najnowsze wiadomości

17 kwietnia 2024 1:46

Zabawy dla dzieci i dorosłych — najlepsze pomysły na nudęTwoje dziecko skarży się na nudę? Oto kilka propozycji na udane wyjście, dzięki którym zamiast się nudzić, będziecie się świetnie bawić.

Zapoznaj się z ofertą kulturalną swojego miasta

Sprawdź, co do zaoferowania ma Twoje miasto lub najbliższa okolica. Coraz częściej z myślą o rodzinach z dziećmi organizowane są specjalne spacery turystyczne, podczas których można lepiej poznać historię konkretnych miejsc, bajki i legendy. Ogromną popularnością cieszą się także śniadania na trawie, które odbywają się głównie w miesiącach wiosenno-letnich. Wspólne rajdy rowerowe to sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Bardzo ciekawą formą aktywności są plenerowe kina, gdzie na świeżym powietrzu można oglądać interesujące filmy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Czas na bitwę z gazet

Jeżeli nie planujesz wychodzić z domu, możesz natomiast zaproponować wszystkim domownikom bitwę z gazet. Każdy z Was dostaje pięć minut, by zwinąć gazetę w kulkę i stworzyć z niej pocisk. Na hasło „start” zaczynacie rzucać do siebie przygotowanymi pociskami. Po czyjej stronie będzie mniej kul, wygrywa. Jednocześnie można rzucać tylko jednym pociskiem.

Ulubione postaci z bajek

To doskonała zabawa na kreatywność i rozwój wyobraźni. Jeden z uczestników zapisuje na karteczce nazwę wybranej postaci z bajki. Następnie mieszacie wszystkie kartki i pozostałe osoby losują je. Nie mogą jednak patrzeć, co jest zapisane na kartce. Mają jedną szansę na to, by zgadnąć, jaką postacią są. Mogą to zrobić, zadając jedno pytanie. Powinno być ono dla nich wskazówką związaną z tym, jak odpowiedzieć: „Jaką postacią z bajki jestem?”.

Zabawy ekologiczne

Masz w domu niepotrzebny papier, butelki plastikowe i wiele innych rzeczy? Możesz dać im wraz z dzieckiem drugie życie. Wystarczy, że przerobisz je w śmieszne postaci lub inne przedmioty. Na koniec możecie wystawić przedstawienie ze stworzonymi bohaterami w roli głównej.

Wybierz się do Parku Rozrywki Energylandia

W Parku Rozrywki Energylandia jest tyle atrakcji, że spokojnie możesz spędzić tam cały weekend. Oprócz możliwości jazdy na rollercoasterach czy karuzelach odbywają się tu np. sezonowe wydarzenia, jak np. Halloween. Z tej okazji można np. zapoznać się z interesującymi przedstawieniami i innymi atrakcjami tematycznymi. Park Rozrywki Energylandia to rozrywka dla całej rodziny. Znajdzie się tu też wiele karuzeli dla zaledwie kilkuletnich dzieciaków. Jeżeli więc masz ochotę na zastrzyk adrenaliny, ale nie wiesz, czy Twoja mała pociecha będzie miała co robić w takim Parku Rozrywki, wejdź na stronę Energylandii i zapoznaj się z atrakcjami przeznaczonymi dla osób w wieku Twojego dziecka.