Najnowsze wiadomości

7 grudnia 2023 8:04

Osiemnastka w Energylandii​Osiemnastka to najważniejsze urodziny w życiu i przełomowa data dla każdego nastolatka. Tak wyjątkowa okazja zasługuje więc na szczególną celebrację. Aby uczcić swoje 18. urodziny w gronie przyjaciół możecie zorganizować imprezę w domu, wybrać się do klubu, pojechać w góry… Tak, tylko jest jeden problem – tak robi właściwie każdy. A ty przecież chcesz, żeby ten dzień był dla ciebie i twoich gości naprawdę niezapomniany. Dlatego mamy dla was lepszy pomysł: co powiecie na szalony dzień spędzony w… wesołym miasteczku? Symboliczne wejście w dorosłość wcale nie oznacza przecież, że nie należy ci się dobra zabawa! Wręcz przeciwnie – osiemnaste urodziny należy świętować hucznie i z rozmachem. Proponujemy wam wyjątkową osiemnastkę w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce.

Podstawowe informacje o Energylandii

Park rozrywki Energylandia to jedna z najsłynniejszych atrakcji Małopolski. Położona w niewielkiej miejscowości Zator na granicy aglomeracji krakowskiej i śląskiej, łącznie zajmuje powierzchnię 35 hektarów. Na tak ogromnym obszarze znajduje się aż 75 atrakcji – a każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Teren podzielony jest na sześć zupełnie różnych stref tematycznych. My polecamy wam szczególnie Strefę Ekstremalną [https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna/] i Water Park [https://energylandia.pl/atrakcje/water-park/].

Strefa Ekstremalna

Chcecie zakosztować naprawdę mocnych wrażeń i przetestować swoje granice? Marzą wam się naprawdę niezwykłe wspomnienia? Pora na fantastyczną przygodę w ekstremalnym wydaniu! Możecie być pewni, że emocje, których tu doświadczycie, nie mogą równać się z niczym co przeżyliście do tej pory. Niezwykle nowoczesna i kapitalnie zaaranżowana Strefa Ekstremalna bije na głowę podobne atrakcje najsłynniejszych parków rozrywki w Europie. Urządzenia, które tu znajdziecie, to absolutni rekordziści pod względem wysokości, szybkości i siły przeciążeń. Wszystkie z nich zostały zaprojektowane tak, by dawać maksimum emocji przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Czy znajdziecie w sobie odwagę, by wsiąść do najszybszego water-coastera na świecie? Czy odważycie się wsiąść do 77 metrowych hyper-coasterów, wejść na podkład olbrzymiej wieży zrzutu lub zasiąść w ogromnej ławie wykonującej ruch obrotowy kilkanaście metrów nad ziemią? Top 10 ekstremalnych atrakcji Energylandii to przede wszystkim Hyperion, Mayan, Speed, Apocalypto, Aztec Swing, Space Booster, Space Gun, Viking i Formuła. Krótki opis każdej z nich możecie przeczytać na stronie https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna/.

Water Park

Po tak intensywnych wrażeniach pora ostudzić nieco rozgrzane emocje. Energylandia posiada własny park wodny z atrakcjami dla gości z każdej kategorii wiekowej. Możecie zrelaksować się tu na szerokiej plaży z białym piaskiem, odprężyć się w basenie rekreacyjnym, posłuchać muzyki oraz zjeść coś pysznego w tutejszych punktach gastronomicznych. A gdy już odpoczniecie, polecamy wypróbować 10 znajdujących się tu zakręconych zjeżdżalni.

Specjalny bilet dla jubilata

Bilety do Energylandii kupicie online lub na miejscu. Kosztują odpowiednio 129 zł i 79 zł (normlany, ulgowy). Mamy też świetną wiadomość: jubilat zapłaci za wejście na teren parku symboliczną złotówkę!

Co zabrać ze sobą na osiemnastkę w Energylandii?

Oprócz dobrego humoru zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe, ręczniki i klapki. Przyda się też mały plecak i coś cieplejszego do założenia wieczorem. Poza tym obowiązkowo wygodne buty i raczej sportowy strój.