Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:27

Energylandia dla każdego - co można robić w Energylandii?Z całą pewnością Energylandia należy do najbardziej rozpoznawalnych parków rozrywki w Polsce. Co roku przybywają tu tysiące, a nawet miniony gości, chcących spędzić szaloną przygodę w gronie najbliższych. W Energylandii zawsze jest co robić – takie różnorodności atrakcji nie znajdziemy nigdzie indziej w kraju! Z tego powodu Park Energylandia przyciąga odwiedzających w każdym wieku. Na co możemy liczyć przyjeżdżając w to miejsce? Oto krótki przegląd atrakcji, jakie czekają na nas w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia.

Wesołe miasteczko

Oczywiście największe wrażenie robi samo wesołe miasteczko. Aranżacja tego miejsca została dokładnie przemyślana, dzięki czemu wszystkie atrakcje rozplanowano w czterech odrębnych strefach tematycznych. Takie rozmieszczenie atrakcji pomaga nam w znalezieniu tego, co najbardziej nas interesuje. A musimy wiedzieć, że obszar, który zajmuje cała Energylandia, jest naprawdę ogromny. Cały obiekt rozmieszczony jest aż na 30 hektarach powierzchni! Podział na strefy tematyczne jest bardzo pomocny, ponieważ w innym miejscu znajdują się atrakcje dla najmłodszych dzieci, w innym te opracowane z myślą o całych rodzinach, a w jeszcze innym te najbardziej intensywne. Pozwala to na oszczędność czasu, ponieważ nie musimy kluczyć po całym parku w poszukiwaniu tego, co nas najbardziej interesuje. Dodatkowym plusem jest przejrzysta mapa, która pomaga nam w znalezieniu naszego celu.

Park wodny

Oprócz klasycznego wesołego miasteczka w Energylandii znajduje się także specjalnie wydzielona część atrakcji wodnych. Takiego parku wodnego jeszcze nie widzieliście. Aranżacja tego miejsca przywodzi na myśl egzotyczne kraje na drugim końcu świata. W strefie Water Park poczujemy się jak w prawdziwych tropikach. Znajdziemy tu nie tylko zewnętrzne baseny z krystalicznie czystą wodą, lecz także mnóstwo kapitalnych atrakcji wodnych – samych zjeżdżalni jest tu aż dwanaście, a każda z nich jest inna! Oprócz tego możemy zażyć w tym miejscu relaksu i odpocząć na wygodnym leżaczku pod parasolem, sącząc ulubiony napój lub drinka.

Festiwale muzyczne

Energylandia słynie również z tego, że są tu organizowane różnorodne festiwale muzyczne. Takie eventy odbywają się na specjalnej scenie znajdującej się w strefie festiwalowej, która mieści się zaraz obok Parku Rozrywki. W tym roku będziemy mogli uczestniczyć w takich eventach jak Hip-Hop Festival, Kings of Hardstyle Festival, Giganci Sceny Festival oraz Energylandia Dance Music Festival. Każde z wydarzeń zapewnia inny rodzaj muzyki, dlatego warto zapoznać się z kalendarium występów na oficjalnej stronie Energylandii. Organizatorzy zapewniają nowoczesne nagłośnienie, kapitalne efekty świetlne oraz niezwykłą aranżację sceniczną.