Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:22

Mega Coaster Hyperion - najwyższy i najszybszy w Europie!Park Energylandia do dynamicznie rozwijający się park rodzinnej rozrywki umieszczony w miejscowości Zator, w województwie małopolskim. To miejsce, w którym w cenie jednego biletu znajdują się nieograniczone atrakcje, a z myślą o rodzinach i starszych przygotowano takie udogodnienia jak punkty gastronomiczne i sprzedaży alkoholu.
Park ten posiada imponująca infrastrukturę rozrywkową zdolną bawić każdego żądnego wrażeń beztroskiej zabawy od najmłodszych pociech, po ich rodziców. Dobrze połączony, wliczając w to własną linię autobusową biegnącą do Krakowa, jest ważnym punktem na mapie atrakcji południowej Polski. Od niedawna, również w Europie.

Hyperion

Imiennik słynnego ostrza znanego fanom serii Final Fantasy, to konstrukcja zapierająca dech w piersiach. Ten roller coaster, czyli kolejka złożona z połączenia podjazdów i szybki zjazdów jest, jak podaje park, najwyższą (według najwyższego punktu na trasie) i najszybszą (maksymalna prędkość na obiekcie) konstrukcją w skali Europy. To prawdziwy kolos tej branży, którym może się cieszyć bez problemu każda rodzina z Polski i okolic.

Parametry

Ta imponująca konstrukcja posiada wiele parametrów, które podsycają wyobraźnie każdego planującego spędzenie wolnego czasu w Energylandii. I mowa tu o każdym przedziale wiekowym, gdyż na takiej kolejce, sami dorośli poczują się ponownie jak za dawnych lat wesołych miasteczek.
Wysokość najwyższego punktu to aż siedemdziesiąt siedem metrów, ze spadkiem sięgający osiemdziesięciu. Należy pamiętać, że rollercoaster to nie tylko jeden punkt, a cała ich ścieżka, dlatego jest to dana orientacyjna, ale jednocześnie wiele mówiąca.
Maksymalna prędkość, jaką osiąga kolejka na swojej trasie to aż sto czterdzieści dwa kilometry na godzinę, co dorównuje maksymalnej dopuszczalnej prędkości na autostradzie samochodowej w Polsce! Biorąc pod uwagę, iż kąt nachylenia podczas spadku wynosi osiemdziesiąt pięć stopni, jest to absolutnie emocjonująca podróż, pozostawiająca wrażenia na kolejne miesiące, którymi podzielimy się ze znajomymi i rodziną.
Trasę wyposażono w kilka klimatycznych udogonień. Znajdzie się tu tunel, obecny po pierwszym spadku, który doda suspensu całej podróży. Trasę wyposażono w tzw. splash flow, czyli popularny efekt wodny. Trasa poza wieloma wzniesieniami, ma także liczne zwroty, które poprawiają znacząco dynamikę przejazdu.

Efekt nieważkości

Prędkość przy zjazdach to sprawa bardzo oczywista, czy jednak czekamy długie chwile, by się na takim szczycie znaleźć? Otóż nie. Podjazd jest również częścią szybkiej trasy, a ponadto osiąga się w jego trakcie efekt nieważkości. Po pierwszych chwilach, gdy organizm odbiera to za niebezpieczeństwo, zaczynamy czuć, jakbyśmy wlatywali na szczyt kolejki, a nie wspinali się mozolnie, jak bywa to często na mniejszych tego typu obiektach. Oczywiście atrakcja spełnia wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa i nie ma mowy, o realnym zagrożenia dla zdrowia czy życia pasażerów.

Mega Coaster Hyperion z Energylandii zwyczajnie warto odwiedzić i zobaczyć. Park ponad kolejkę, ma do zaoferowania bardzo dużą infrastrukturę rozrywkową, dostosowaną do przyjęcia dużej ilości osób. To rozwiązanie idealnie nie tylko na wypad rodzinny, ale również wycieczki tematyczne, części większych przejazdów i imprezy okazjonalne.