Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:45

Świat ekstremalnych atrakcji EnergylandiiWyjazd do parku rozrywki to doskonały prezent urodzinowy dla partnera lub pomysł na szalony wieczór kawalerski. To właśnie dlatego twórcy Energylandii projektując ten największy park rozrywki w Polsce,  zadbali o obszerną strefę ekstremalną, dostarczającą maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości. Ze względu na mnogość szybkich i nowoczesnych rollercoasterów, a także innych fantastycznych atrakcji - strefa ta jest swoistym fenomenem nie tylko w Polsce, ale także w całym naszym regionie.
 

Ekstremalna zabawa na najwyższych obrotach

W ofercie Strefy Ekstremalnej Energylandii znajdziemy m.in. jedną z najwyższy i najszybszy kolejek górskich w Europie i na świecie. Mowa oczywiście o dobrze wszystkim znanym Hyperionie, czyli stalowej kolejce górce typu hyper coaster, która w 2020 roku zajęła 2. miejsce w rankingu World of Parks Award najlepszych dużych kolejek górskich w Europie. Hyperion ma aż 77 metrów wysokości, a wagoniki podczas jazdy osiągają prędkość ponad 140 km/2. Kąt nachylenia przy spadku wynosi aż 85 stopni, a cała trasa opatrzona jest licznymi niespodziankami. Hyperion to atrakcja, którą koniecznie musi przejechać się każdy fan kolejek górskich, gdyż przeżycia są niezapomniane. Z kolei wielbiciele wodnych kolejek górskich powinni zwrócić uwagę na rollercoaster Speed Water Coaster, który ex aequo z kolejką Divertical w parku Mirabilandia we Włoszech jest najwyższą i najszybszą wodną kolejką górską na świecie. 
 

Strefa ekstremalna to nie tylko rollercoastery!

Nie samymi kolejkami człowiek głodny adrenaliny żyje. Z tego powodu w Strefie Ekstremalnej znajdziemy liczne atrakcje, które zawładną wyobraźnią amatorów mocnych wrażeń. Na wspomnienie z pewnością zasługuje Tsunami Drop, czyli 40-metrowa wieża zrzutu, która charakteryzuje się dużymi przeciążeniami i niecodzienną prędkością. Innym fantastycznym urządzeniem jest Aztec swing, czyli ogromne wahadło, kręcące się na różne strony z olbrzymią prędkością po prawie 27-metrowej średnicy koła.