Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:09

Wypad ze znajomymi do EnergylandiiWesołe miasteczko Energylandia znajduje się w małym miasteczku Zator, który jest największym tego typu obiektem w naszym kraju. Nic dziwnego, bo zajmuje powierzchnię 26 hektarów. Park jest otwarty prawie przez cały rok od kwietnia do października. Atrakcje podzielone są na pięć obszarów tematycznych, specjalnie dla innych grup odbiorców. Dodatkowo znajduje się duży parking dla kierowców, autokarów i kamperów.

Dla odważnych - strefa ekstremalna

To specjalna oferta dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją dawkę adrenaliny. Liczne rozrywki i atrakcje, takie jak imponująca kolejka górska Mayan bądź Viking, gwarantują ekscytujące przeżycia. Dla odważnych jest strefa ekstremalna.
Być może zastanawiasz się nad ogromnym wahadłem „Aztek Swing” i skorzystasz z imponujących rozmiarów stołu obrotowego „Apocalypto”. Nawet najbardziej wymagający poszukiwacz mocnych wrażeń, jazda tymi pociągami z pewnością dostarczy wielu wrażeń, jeżeli wskazuje się na strefę ekstremalną przeznaczoną dla odważnych.
Wszystkie atrakcje i sprzęt są bardzo bezpieczne, można z nich swobodnie korzystać podczas zabawy. W Energylangii można spędzić cały dzień. To świetny wybór dla rodzin z dziećmi i młodzieżą oraz dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Wodne atrakcje na lato

Park wodny wydaje się być przeznaczony głównie dla starszych dzieci i dorosłych. Jej najpopularniejsza atrakcja, ekstremalna zjeżdżalnia, ma określone ograniczenia wiekowe lub wzrostowe. Jednak Energylandia to nie tylko ekstremalne urządzenie. Bez wątpienia wodne atrakcje na letnie dni stają się coraz to bardziej popularne.
Poczujesz przyjemność chodzenia pod nimi. Idziemy wziąć prysznic, prawda? Kiedy dzieci bawią się w wodzie, rodzice mogą zrelaksować się na specjalnie przygotowanych leżakach na plaży przy basenie. Jednak największą radością dzieci jest zawsze zabawa z rodzicami. Możesz tu pozwolić sobie na podlewanie, wyścigi i igraszki.

Strefa gastronomiczna - na mały i duży głód

Dla tych, którzy mają więcej czasu na duży posiłek, istnieje wiele opcji. Na przykład możemy wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi do restauracji Scandinavia, która oferuje różnorodne obiady. Miłośnicy zdrowej żywności z pewnością poczują się tu jak w domu. W związku z tym stwierdza się, że strefa gastronomiczna jest na mały i duży głód.

Jeśli chcemy wykwintnego posiłku, między innymi owoców morza, zdecydowanie powinniśmy udać się do Tawerny Piratów, która specjalizuje się w tego typu potrawach, w tym pysznych krewetkach. Jeśli nasz wyjazd odbywa się w ramach zorganizowanej grupy, to restauracja Energus jest dla Państwa doskonałym miejscem na obfity i pyszny obiad, na pewno znajdzie się miejsce dla każdego.

Po obfitym posiłku i pozostawieniu niezwykłego wrażenia w kolejnej strefie tematycznej Energyland przyszedł czas na coś słodkiego. Ciekawe sugestie można znaleźć również w złotych plackach - to hiszpańskie słodycze wypiekane na miejscu, przekrojem przypominającym gwiazdę. Są też zimne i pyszne miejsca. Pyszne lody można znaleźć na przykład w Ice Factory.

Jednak park rozrywki bez strefy gastronomicznej nie wydaje się kompletny. W Energylandii możemy znaleźć kilkadziesiąt restauracji, które są od siebie zupełnie inne. Poznamy smaki z całego świata i spróbujemy typowych fast-foodów.
Oprócz tego możemy też poczuć klimat lat 80-tych i pobawić się wieloma automatami, ale niestety bilety nie są wliczone w cenę. Musisz za nie zapłacić osobno oraz koszt jedzenia lub pamiątek.