Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:25

Nowości w Energylandii!Park rozrywki w Zatorze to nie lada gratka dla prawdziwych fanów zabawy, zarówno tych małych i dużych. Energylandia, bo tak nazywa się park, to największych obiekt tego typu w naszym kraju. W swojej bogatej i dostosowanej do wszystkich grup wiekowych ofercie posiada liczne atrakcje i eventy. Z łatwością, zarówno dzieci i starsi bawią się tutaj doskonale. Park czynny jest od kwietnia do października, a każdy sezon przynosi ze sobą coś zupełnie nowego i odświeżającego. 

Festiwale muzyczne

Imprezy muzyczne to nie do końca taka nowość, gdyż miały już kiedyś miejsce w Energylandii, a teraz po przerwie powracają ze zdwojoną siłą. W tym sezonie goście Energylandii będą mogli nacieszyć się aż trzema muzycznymi imprezami w zupełnie odmiennych klimacie. Na początek pod koniec czerwca przeniesiemy się w świat w zupełnie innym stylu do lat 80. Zaraz potem przeskoczymy jednak wprost na parkiet z lat 90. Z kolei w lipcu zatańczymy w rytmach disco polo. To będzie gorące lato, muzycznie! 

Oktoberfest

Nowością parku jest organizowany we wrześniu event piwowarski pod nazwą Oktoberfest. Bawarskie święto piwa da okazję do skosztowania najlepszych trunków chmielowych i słodowych, a to wszystko przy dokładce pysznego jedzenia oraz skocznej muzyki. Będzie można poczuć się, jak w głębokich Niemczech, pozostając wciąż w województwie małopolskim.

Extreme Show

Znana część Show zmienia się dla jeszcze lepszego efektu. Przebudowana, większa i bardziej nowoczesna zachwyca w większym stopniu, niż poprzednio. Rozbudowany program kaskaderski oraz nowe przedstawienia akrobatyczne dostarczą wrażeń na długo, a adrenalina sięgnie zenitu. 

Viking Ride

Fascynująca przejażdżka na podkładzie wikińskiego drakkara to także nowość w Energylandii. Cała rodzina może udać się w spływ na łodzi Wikingów, podczas którego fale i zmienne warunki atmosferyczne zaskoczą podróżników. Wiatr będzie chłostał z każdej strony, gdy ruszymy na podbój nowych światów. 

Mega Coaster Hyperion

Perełka wśród najświeższych atrakcji parku - Mega Coaster Hyperion. Jest to jedno z dzieci firmy Intamin, choć na terenie parku stoi już kilka dzieł szwedzkiego lidera branży konstrukcji rozrywkowych, i zdecydowanie najbardziej robiące wrażenie na zwiedzających. Hyperion stanowi najszybszą kolejkę coasterową w Europie! Tak, w Europie, nie tylko w Polsce! Osiąga niesamowitą prędkość w krótkim czasie - aż 142 km/h. Jego wysokość maksymalna to 80 metrów, przy czym przez większość trasy jedzie na wysokości 77 m. Dodatkowo, tor usiany jest niespodziankami dla zwiększenia dynamiki jazdy i wzmocnienia przeżyć.

Speed Water Coaster

Wodna atrakcja Energylandii to największa i najszybsza atrakcja tego typu na świecie. Osiąga prędkość 110 km/h przy wysokość około 60 metrów. Woda tryska zewsząd, gdy pęd stylizowanego wagonika rozbija spokojną taflę wody. Jest to kolejna niezwykła konstrukcja firmy Intamin, która z całą pewnością podbije serce każdego fana adrenaliny.

Tropical Fun

Wyjątkowa atrakcja w strefie wodnej parku, która stanowi plątaninę zjeżdżalni. Wszystkie zjeżdżalnie mają różne długości i wysokości, więc przejażdżka każdą z nich jest inna i równie wyjątkowa. To moc zabawy i wrażeń dla dużych i małych.
Energylandia nie poprzestaje na laurach i nieustannie się rozwija, by zachwycać i zaskakiwać swoich zwiedzających nowymi możliwościami oraz atrakcjami. Ten park rozrywki to świat na zupełnie innym poziomie, w którym króluje dobra zabawa, okraszona odrobiną magii i całą masą śmiechu w połączeniu z hektolitrami adrenaliny. To miejsce idealne dla miłośników rozrywki, zarówno tych dorosłych i nieco mniejszych.