Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 7:03

Zabawa i nauka w jednym - Wioska Szwajcarska i Wioska Wikingów!Park Rozrywki Energylandia znany jest z zabawy i rozrywki na światowym poziomie, jednak jego oferta jest znacznie szersza. Nie brakuje w niej również atrakcji o charakterze edukacyjnym. Szczególne miejsca na mapie parku to dwie tematyczne wioski : Wioska Szwajcarska oraz Wioska Wikingów. Ich goście mogą zmierzyć się z innymi realiami. To jakby wejście do zupełnie innych światów.

Wioska Szwajcarska

To atrakcja otwarta w sezonie 2017 pod nazwą „Mała Szwajcaria” jest jednym z najbardziej klimatycznych i niezwykłych miejsc w całej Energylandii. Możemy tutaj pospacerować po magicznych uliczkach, między pięknymi, stylizowanymi budynkami, podziwiać niesamowite dekoracje, konstrukcje i fantastyczną scenografię. Głównym zadaniem wioski jest ukazanie kultury mieszkańców szwajcarskiej wsi. Zapach i klimat alpejskich łąk niemal unosi się w powietrzu. Szwajcarscy górale wyróżniają się fascynującą obyczajowością i słyną z zamiłowania do doskonałej kuchni. Gdzie szukać Wioski Szwajcarskiej? Znajduje się na granicy dwóch stref: Familijnej i Ekstremalnej. Wizyta w malowniczej wiosce pozwoli nam odpocząć nieco od ekstremalnych atrakcji, jakie przygotowali dla nas twórcy Energylandii. Wystarczy pół godziny spaceru, aby naładować siły do dalszej zabawy, a przy okazji możemy się także czegoś nauczyć.

Wioska Wikingów

Wioska Wikingów jest najnowszą atrakcją zatorskiego parku rozrywki. To, podobnie, jak wioska szwajcarska, obszar tematyczny. Zaaranżowany na wzór skandynawskich sag i podań, pradawny gród Wikingów przyciąga codziennie tłumy odwiedzających. Nic dziwnego! Ci skandynawscy wojownicy, wyróżniający się niebywałą odwagą od zawsze fascynowali i wciąż fascynują osoby interesujące się historią. W trakcie pobytu w Wiosce Wikingów możemy przeżyć żywą lekcję historii dzielnych wojowników i poznać ich charakterystyczne obyczaje. Wioska Wikingów zaprasza do przeżycia wyjątkowej przygody i cofnięcia się kilkaset lat wstecz. Możemy poczuć się, jak prawdziwi Wikingowie i zobaczyć, w jakich warunkach żyli i pracowali. Do wioski można bardzo łatwo trafić. Znajduje się, bowiem w pobliżu Roller Coastera Dragona. Pod konstrukcją urządzenia stworzono specjalny spływ dla tratw Wikingów, które popłyną do odległych czasów i krainy. Z łodzi możemy obserwować całą Wioskę.

Atrakcja ma z pewnością wymiar edukacyjny. Na Terenie Wioski lekcja historii może okazać się niezwykle atrakcyjna, a wiedza łatwo przyswajalna. Liczne wycieczki szkolne pojawiają się tutaj każdego dnia. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób zdobywania wiedzy o Wikingach, niż obiekty, eksponaty i postaci, które spotkamy w Wiosce. Na twarzach uczestników wycieczek bardzo często maluje się zaskoczenie i niedowierzanie, że to wszystko, co widzą jest jedynie scenografią. Wioska wygląda bowiem niesłychanie realistycznie.

Poza wioskami tematycznymi na terenie parku stworzono także Planetarium, w którym wyświetlane są kilkunastominutowe seanse na temat całego układu kosmicznego. To miejsce również sprzyja edukacji przez zabawę. Seanse fascynują dzieci i młodzież, ale i niejeden dorosły z zaciekawieniem obserwuje przygotowane materiały. Planetarium posiada przestronną, klimatyzowaną salę zapewniającą komfortowe warunki. Powyższe przykłady świadczą o tym, że Rodzinny Park Rozrywki może służyć nie tylko celom rozrywkowym i dobrej zabawie. Chętni do zdobywania wiedzy też znajdą tu wiele ciekawych miejsc.