Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:26

Energylandia – czy jest otwarta zimą?Energylandia to najchętniej odwiedzany rodzinny park rozrywki w Polsce. Nie może więc dziwić fakt, że również zimą jest grono osób, które chce go odwiedzić. Czy Energylandia jest jednak otwarta zimą?

Zdecydowanie tak, chociaż należy pamiętać, że Park otwarty jest do konkretnej daty, którą jest 23 grudnia. Po tym dniu na otwarcie Parku, już w nowym sezonie 2022, będzie trzeba poczekać kilka miesięcy. Cały czas jest jednak okazja ku temu, by Energylandię odwiedzić jeszcze w roku 2021. A naprawdę warto to zrobić, gdyż na przyjezdnych czekają bardzo liczne, niespotykane do tej pory w Energylandii, atrakcje.

Świąteczno-zimowy klimat widać już na wstępnie, gdyż gości Parku przywita olbrzymia, wysoka na 17 metrów choinka. Została ona dodatkowo przyozdobiona z pomocą tysięcy dekoracji, prezentuje się więc w sposób zjawiskowy. To jednak tylko przedsmak tego, co czeka nas dalej. Energylandia tej zimy stała się bowiem największym w Polsce ogrodem świateł. Wszystko dzięki temu, że na jej terenie rozmieszczono w sumie 5 milionów lampek, za pomocą których udekorowano przestrzeń Parku. Całość prezentuje się zjawiskowo i będzie nie lada atrakcją dla osób, które są fanami ogrodów świateł.

Na terenie Energylandii odbędzie się również Jarmark Bożonarodzeniowy. To w nim będzie można kupić nie tylko liczne pamiątki, ale również doskonałe, świąteczne przysmaki. Dla chętnych zostały również przygotowane wyjątkowe warsztaty dekorowania pierników. W okolicy będzie szansa na spotkanie samego świętego Mikołaja, a nawet na zrobienie sobie z nim pamiątkowego zdjęcia.

To jednak nie koniec atrakcji – dla chętnych dostępne będą również lodowiska. W sumie ich powierzchnia będzie wynosiła ponad 800 m2. Każdy zainteresowany będzie mógł zdecydować się również na snowtubing, czyli zjazdy ze wzniesienia na przygotowanych do tego pontonach. W przypadku snowtubing, dla gości zostały przygotowane dwa wzniesienia, jedno wyższe, drugie niższe, aby emocje były dostosowane do oczekiwań różnych grup gości, a cała zabawa była przeznaczona nawet najmłodszych.