Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:21

Obsługa bonu turystycznego w Energylandii​Wprowadzony w sierpniu 2020 roku bon turystyczny jest formą wsparcia zarówno dla rodzin, jak i dla krajowej turystyki w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa. Bon turystyczny można zrealizować m.in. na opłacenie pobytu w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym. Z wykorzystaniem bonu można opłacić udział dziecka w koloniach, zimowiskach, obozach harcerskich, a także obozach sportowych lub rekreacyjnych. Dzięki rozszerzeniu programu na kolejne podmioty obecnie przy pomocy bonu można zapłacić również za niektóre atrakcje dla dzieci. Jedną z najchętniej wybieranych przez turystów opcji jest rodzinny wyjazd do parku rozrywki Energylandia.

Komu przysługuje i ile wynosi bon turystyczny?

Bon turystyczny może być przyznany każdej rodzinie posiadającej dziecko w wieku do 18 r.ż., która jest beneficjentem programu 500+ lub pobiera dodatek wychowawczy. Świadczenie przysługuje każdej rodzinie wychowującej dziecko, niezależnie od comiesięcznych dochodów, i wynosi jednorazowo 500 zł. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.

Warunki wykorzystania bonu turystycznego w Energylandii

Za pomocą bonu można opłacić udział w imprezach turystycznych realizowanych na terenie całego kraju. Beneficjenci programu mogą na przykład zrealizować swój bon w Energylandii – największym i najbardziej różnorodnym parku rozrywki w Polsce. Wszystkich, którzy stęsknili się za ekstremalną zabawą i błogim relaksem w Energylandii z pewnością ucieszy informacja, że zatorski park tematyczny znalazł się na liście podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu. Aby skorzystać z tej opcji należy wypełnić specjalną umowę o udział w imprezie turystycznej. Powinna to zrobić ta sama osoba, która składała wniosek do ZUS. Warunkiem realizacji bonu jest zakup usługi łączonej, tj. biletu + usługi, na przykład bilet + kupon na posiłek (każdy o wartości 50 zł) lub bilet + nocleg (pole namiotowe w cenie 10 zł/doba za 1 namiot). Każdy klient może dobrać dowolną ilość kuponów na posiłek, np. 1, 2, 3 itd. Kupon można wykorzystać w dowolnym punkcie gastronomicznym na terenie Energylandii (nie obowiązuje on jednak na napoje oraz zestawy z napojami). 

Jak zrealizować bon turystyczny w Energylandii online?

Niewątpliwym udogodnieniem dla osób chcących wykorzystać bon turystyczny w Energylandii jest fakt, iż bon można zrealizować również drogą internetową. Cała procedura jest naprawdę prosta. Wystarczy wejść na stronę https://bon.energylandia.pl/, wybrać dla siebie odpowiednie bilety oraz usługi, a następnie wykorzystać bon w parku rozrywki. Co bardzo ważne, w zestawie zamawianych biletów musi znaleźć się bilet dla dziecka, którego dotyczy bon. Realizując bon turystyczny poprzez przygotowaną przez Energylandię platformę internetową nie musimy stać w kolejkach do kas, dzięki czemu możemy szybko i sprawnie wejść do wesołego miasteczka. Do dyspozycji mamy aż 105 atrakcji rozlokowanych w 6 wyjątkowych strefach tematycznych.