Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:54

Impreza urodzinowa w EnergylandiiSzukasz pomysłu na uroczyste świętowanie swoich urodzin? A może chcesz zrobić niespodziankę bliskiej osobie i zabrać ją w wyjątkowe miejsce, by uczcić ten dzień? Jeśli ten szczególny dzień przypada w okresie wiosenno-letnim, warto pomyśleć o Energylandii! Ten największy w Europie park rozrywki to idealne miejsce na szaloną zabawę, dobre emocje i pełen relaks. Oprócz setek atrakcji – kolejek górskich, karuzel, stref wodnych czy kina 7D – w Energylandii można zjeść różne przysmaki, poopalać się na leżaczkach i wziąć udział w rozmaitych pokazach czy koncertach. Wystarczy tylko spakować dobry humor, wygodne ubranie i pojechać do Zatoru! Jakie atrakcje wybrać w Energylandii? Jak spędzić urodziny w parku rozrywki?
 

Atrakcje dla każdego

Park Rozrywki Energylandia położony jest w Zatorze i działa od 2014 roku. Został podzielony na pięć różnych tematycznych stref: Bajkolandię (przeznaczoną głównie dla małych dzieci), Strefę Familijną (w której z atrakcji skorzystać mogą w większości dzieci powyżej 120 cm oraz rodzice), Strefę Ekstremalną (dla miłośników adrenaliny i naprawdę dobrej zabawy), Water Park (królestwo wodnych atrakcji i strefa relaksu) oraz Smoczy Gród (świeża strefa stylizowana na średniowieczne miasteczko). Każdy znajdzie coś dla siebie, bo wybór jest ogromny! Na urodzinowe szaleństwa polecamy w szczególności Strefę Ekstremalną – królestwo kolejek górskich. Właśnie tutaj można przejechać się na słynnej kolejce górskiej, mega coaserze Hyperionie i poczuć się jak w kosmosie. Oprócz Hyperiona, w Strefie Ekstremalnej znajdują się m.in. tematyczne kolejki górskie Mayan, Viking, Formuła i Speed. Oprócz tego polecamy wsiąść do Tsunami Drop i na Aztec Swing – i pokonać swoje lęki!

Water Park w Energylandii

W słoneczny dzień i piękną pogodę nie ma lepszej strefy na zabawę niż Water Park. Nie zapomnijcie spakować ze sobą strojów kąpielowych i ubrań na zmianę, bo stąd nikt nie wyjdzie suchy. Oprócz basenów i mnóstwa interesujących zjeżdżalni, podziw (oraz strach) wzbudza RMF Kamikadze – ekstremalna zjeżdżalnia. Zjazd zaczyna się spadem w dół i szybką przejażdżką wśród zagmatwanych tuneli, by zakończyć przygodę głośnym plaskiem do wody. W Water Park można też postawić na nieco spokojniejsze atrakcje i np. przepłynąć się Adventure River lub zrelaksować się w części Tropical Fun.

Fire Show

W miesiącach wakacyjnych w Energylandii odbywa się mnóstwo różnych wydarzeń i tematycznych nocy, podczas których park otwarty jest nawet do północy. Bawi ć się można oczywiście w cenie biletu jednodniowego, więc za udział w wydarzeniach nie ponosi się dodatkowych kosztów. Jeśli chcecie świętować urodziny w Energylandii, warto zajrzeć do kalendarza i sprawdzić, czy w wybranym dniu odbywają się jakieś Eventy. Do lubianych atrakcji należą tematyczne show – można wziąć udział m.in. w Mystery Museum, Energy de Cirque, obejrzeć Paradę, historie Ekipy Remontowej oraz Abracadabra Magic Show. Jak widać, chodzi przede wszystkim o dobrej jakości rozrywkę, poprawienie humorów i zaskoczenie publiczności. Jednym z ulubionych show, jakie można zobaczyć w Energyladnii jest niesamowity Fire Show. To jedyny w swoim rodzaju artystyczny pokaz żonglowania oraz tańca z ogniem. Bardzo niebezpieczna sztuka wydaje się banalnie prosta w wykonaniu doświadczonych artystów. Ale nie dajcie się zwieźć – wymaga to niesamowitej koncentracji i setek godzin ćwiczeń. Fire Show odbywa się każdego dnia o godzinie 17:30 w amfiteatrze Teatru Egipt.

Specjalne promocje urodzinowe

W Energylandii osoby do 18 roku życia mogą świętować za symboliczną złotówkę! Urodzinowa promocja jest ważna wyłącznie w dniu urodzin i obowiązuje po okazaniu dokumentu potwierdzającego urodziny, np. legitymację szkolną. Zdecydowanie warto z tej promocji skorzystać i bawić się przez cały dzień za złotówkę.