• 24 stycznia 2021

Parki wodne w Małopolsce

Małopolska to odpowiednie miejsce dla amatorów wodnych atrakcji, gdyż w tym obszarze znajduje się wiele ciekawych spotów tego typu. Na zbliżające się wielkimi krokami upalne lato mamy idealne propozycje dla gości Małopolskiego, którzy szukać będą ochłody oraz dobrej zabawy. 

W samym Krakowie znajdziemy przy ulicy Dobrego Pasterza 126 świetny i naprawdę sporych rozmiarów park wodny. Czynny jest codziennie od 8 do 22. Zarówno wprawieni w pływaniu i dopiero oswajający się z wodą znajdą tutaj miejsce dla siebie. Szeroka oferta Aquaparku dzieli się na trzy części - nauka, zabawa i relaks. W zależności, czego szukamy wybierzemy określone atrakcje. Na zaczynających przygodę z wodnym zabawami czeka obszar nauki, gdzie instruktorzy przeprowadzają lekcje pływania i nurkowania oraz aerobik wodny. W części relaks czekają zbiorniki wodne z hydromasażem, leżanki do masażu wodnego, sauny różnego rodzaju oraz kąpiele solankowe w jacuzzi. Na aktywnych i chcących poszaleć strefa zabawy stoi otworem, a w niej liczne zjeżdżalnie i inne atrakcje. Aquapark oferuje osiem zjeżdżalni różnej długości i wysokości, a wśród nich najszybsza jest NITRO. Poza tym, można świetnie bawić się w Rwącej Rzece, na ściankach wspinaczkowych oraz w części sportowej - tutaj do wyboru piłka wodna, tory pływackie, siatkówka i koszykówka. Ceny biletów zaczynają się już od 16 zł! Bilety są ograniczone czasowo - do wyboru godzinne, dwugodzinne, trzygodzinne lub no limit. Dostępne są także karnety - na pięć wejść oraz open. Ceny karnetów zaczynają się od 95 zł.

Inną ciekawą opcją na wodnej mapie Małopolski jest miejscowość Zator, w któ®ej znajduje się Energylandia. Ten największy park rozrywki posiada swoją rozbudowaną strefę wodną o powierzchni basenowej 1 800 metrów kwadratowych. Park czynny w sezonie jest codziennie od 10 do 20. Panuje w tej strefie klimat tropikalny, a woda w basenach jest łagodnie podgrzewana. Główną atrakcją Waterparku są zjeżdżalnie, choć innych atrakcji, jak spływy, leżaki, bar zewnętrzny nie brakuje. W Waterparku doskonale bawić się mogą i dzieci i dorośli. Na starszaków i dużych poszukiwaczy przygód czeka między innymi Aloha o długości 111 m. czy naprawdę ekstremalna Kamikadze o długości 90 m. (oraz przerażającej wysokości 15,5 m.). Podstawą strefy wodnej są baseny o różnej głębokości - od 40 do 120 cm. Z kolei na najmłodszych użytkowników czeka piracki statek ze zjeżdżalniami, które nie są zbyt ekstremalne. Na torze Tropical Splash dzieci mogą śmiało zjeżdżać same i w towarzystwie rodziców czy rodzeństwa. Na tą atrakcję składa się szeroki tor podzielony na wąskie pasy, ochlapane wodą i zakończone zbiornikiem wodnym. Na torze zjeżdża się na specjalnych matach. Inną atrakcją dla całej rodziny będzie Exotic Fun - wyjątkowa zjeżdżalnia o kształcie leja, na której zjazd trwa długo, a chaotyczny taniec na pontonie kończy się w spokojnym nurcie Adventure River. Oferta biletowa jest także zróżnicowana i dostosowana do wszystkich grup odbiorów, zarówno klientów indywidualnych i grupowych.

W województwie Małopolskim czeka wiele atrakcji, szczególnie w okresie letnim. Niektóre parki wodne są czynne cały rok, a niektóre trzeba przetestować w ciepłe miesiące, by nie przegapić okazji. Dwie wspomniane lokalizacje to „must” na wodnej ścieżce rozrywki. Można do tego dołożyć jeszcze okoliczne termy oraz park wodny w Zakopanym. Możliwości jest bardzo wiele. 

 

Share :

Może Cię zainteresować