Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:43

Energylandia – moc zabawy!Największy Park Rozrywki w Polsce znajduje się w małopolskim Zatorze, na trasie między Krakowem, a Katowicami. To Energylandia – miejsce, w którym słowo zabawa nabiera nowego znaczenia, a adrenalina momentami sięga zenitu.

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki

Teren parku zajmuje aż 26 hektarów powierzchni! Zgromadzono na nim około 60 atrakcji, przy czym liczba ta cały czas ulega zmianom, gdyż park na bieżąco realizuje nowe inwestycje. Kolejne atrakcje wyrastają, jak grzyby po deszczu. Aż 27 atrakcji Energylandii to ogromne urządzenia np. typu rollercoaster. Znajduje się tu także 20 gier i zabaw interaktywnych. Na 4 scenach widowiskowych odbywają się różnego rodzaju show, a wśród nich pokazy artystyczne, wizualne i pirotechniczne. Trudno nie wspomnieć o strefie Extreme Show z zapierającymi dech w piersiach pokazami kaskaderskich umiejętności. Kaskaderzy na rowerach, motorach, quadach i w samochodach prezentują niesamowite sztuczki. Ogromną popularnością cieszy się kino 7D. Projekcje filmów dla dzieci i młodzieży wzbogacone są dodatkowymi efektami specjalnymi. Dzięki temu filmy można odbierać wszystkimi zmysłami. Atrakcje można podzielić na 4 strefy: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną oraz Water Park.

Bajkolandia

To prawdziwy raj dla najmłodszych dzieci z piękną scenografią nawiązującą do baje, tych książkowych oraz tych filmowych. Nie brakuje tu bajkowych motywów, postaci, zwierzątek. Atrakcje są dostosowane do maluchów. Dzieci mogą skorzystać między innymi z przepięknej wiedeńskiej karuzeli Sissi, mini spływu wodnego Wyspa Skarbów lub kolejek „Jeep Safari” czy „Kraina Krasnali”. Każda z atrakcji jest jedyna w swoim rodzaju i może stać się źródłem niezapomnianych wrażeń. Dla mam z niemowlakami przygotowano specjalny kącik z przewijakami i miejscem do karmienia. To ogromne ułatwienie, gdy wybieramy się do Energylandii całą rodziną.

Strefa Familijna

W Rodzinnym Parku Rozrywki nie mogło zabraknąć miejsca, w którym możemy rzeczywiście spędzić wspólnie czas. Temu służy strefa familijna z atrakcyjnymi rollercoasterami różnego typu oraz rozmaitymi atrakcjami wodnymi. Poziom emocji na niektórych urządzeniach zdecydowanie wzrasta, ale nie na tyle, aby młodsze dzieci mogły się przestraszyć.

Strefa Ekstremalna

Wielu gości Energylandii przyjeżdża tu tylko po to, aby móc skorzystać z najbardziej ekstremalnych urządzeń takich, jak np. gigantyczne roller coastery osiągające zawrotną prędkość, wielka obrotowa ławka Apocalipto lub potężne wahadło Aztek Swing. Tutaj mamy już do czynienia nie z dreszczykiem emocji, a potężną dawką adrenaliny. Otwartą w sezonie 2018 atrakcją jest Mega Coaster Hyperion. Przejażdżka zarezerwowana jest dla najbardziej odważnych gości.

Water Park

To strefa dla wielbicieli szaleństw i zabaw wodnych. Imitować ma tropikalną wyspę. Znajdziemy tutaj plażę z leżakami i parasolami oraz Tropical Barem serwującym zimne drinki. Spokojny relaks pod okiem ratowników albo atrakcje tematyczne zapewniające mnóstwo zabawy. Wybór należy do nas! Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby jedno połączyć z drugim.
Jeżeli zgłodniejemy, czeka na nas 12różnorodnych punktów gastronomicznych, od barów serwujących dania typu fast food, przez tradycyjne restauracje, po cukiernie i kawiarnie z mnóstwem pyszności. Bez problemu znajdziemy też bary serwujące zimne napoje. Dzięki temu możemy spędzić w Energylandii cały dzień nie opuszczając w ogóle terenu Parku.