Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:21

Regulamin w kilku słowach - najważniejsze informacjeWedług opinii odwiedzających, Energylandia jest jednym z najlepszych parków rozrywki w Polsce. Ilość atrakcji jest tu naprawdę imponująca – przygotowano prawie 80 różnorodnych urządzeń, liczne pokazy i widowiska oraz kompleksowo wyposażoną strefę gastronomiczną. Jeżeli planujesz wyprawę do tego jedynego w swoim rodzaju wesołego miasteczka, warto zapoznać się z jego Regulaminem. Pełną treść Regulaminu można znaleźć na stronie Energylandii oraz już na miejscu. O czym przede wszystkim musimy wiedzieć?

Wstęp i bilety

Wstęp do Energylandii mają osoby w każdym wieku. Do obiektu można wejść na podstawie biletu wstępu, imiennego zaproszenia lub bezpłatnego biletu specjalnego. W sprzedaży dostępne są bilety normalne i ulgowe. Ulgi przyznawane są na podstawie ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki. Jeden bilet uprawnia do korzystania ze wszystkich urządzeń i atrakcji znajdujących się na terenie Energylandii. Dostępne są także bilety grupowe (np. dla szkół), które można nabyć dla grupy liczącej minimum 15 osób.

Strefy tematyczne w Energylandii

Obszar parku podzielony jest na cztery strefy tematyczne, w których znajdują się atrakcje o różnym stopniu trudności i zaawansowania. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw dla dzieci, czyli Bajkolandię. Dla nieco starszych oraz dla rodzin stworzono Strefę Familijną, gdzie znajdziemy urządzenia o większym stopniu intensywności. Największa dawka adrenaliny czeka na nas w Strefie Ekstremalnej, natomiast idealnym miejscem do wypoczynku i wodnych szaleństw jest Water Park, będący największym w Polsce otwartym parkiem wodnym. Strefa Water Park jest czynna wyłącznie przy korzystnych warunkach atmosferycznych.

Korzystanie z urządzeń

Przy wszystkich urządzeniach i atrakcjach znajdujących się na terenie wesołego miasteczka znajdują się osobne regulaminy i instrukcja korzystania. Ze względów bezpieczeństwa, dla niektórych urządzeń obowiązują dodatkowe ograniczenia (np. wagi, wzrostu i wieku uczestników). Wstępu na daną atrakcję w większości przypadków udziela pracownik obsługujący urządzenie; wyjątkiem są atrakcje bezobsługowe. Na urządzenia i atrakcje nie można wnosić ani korzystać z telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, kamer czy innych sprzętów o podobnym przeznaczeniu. Niektóre z urządzeń i atrakcji są uruchamiane wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Ograniczenia i zakazy

W trosce o komfort i bezpieczeństwo odwiedzających, na terenie Energylandii zabrania się między innymi: palenia tytoniu (poza wyznaczonymi strefami), jeżdżenia na rowerze, rolkach, deskorolkach czy hulajnogach, wnoszenia broni i materiałów wybuchowych, wnoszenia i picia napojów alkoholowych zakupionych poza terenem obiektu, niszczenia urządzeń lub przedmiotów należących do innych gości, zaśmiecania terenu i wprowadzania zwierząt (oprócz psów towarzyszących osobom niepełnosprawnym). Szczegółowy wykaz zakazów znajduje się w pełnej wersji Regulaminu.