Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:16

Atrakcje dla dzieci w okolicach Krakowa. Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza!Rabkoland to jeden z najbardziej godnych polecenia parków rozrywki w naszym kraju. Doskonale zorganizowany, pełen atrakcji, a do tego położony w pięknym miejscu. Nie potrzeba niczego więcej, aby fantastycznie spędzić wolny czas razem ze swoimi pociechami. Rabkoland zlokalizowany jest w Rabce-Zdrój, niedaleko Nowego Sącza. Dzieli go zaledwie kilometr drogi od głównej trasy Kraków-Zakopane, czyli popularnej Zakopianki. Dotrzeć tutaj jest naprawdę łatwo.

Moc atrakcji dla małych i dużych

Rabkoland to zarówno miejsce zabawy, jak i relaksu. Doskonale będą się w nim bawiły rodziny z dziećmi w wieku od 2-12 lat, które przeżyją tu mnóstwo niezapomnianych przygód. Rodzicom z pewnością spodoba się fakt, że teren parku jest niewielki w stosunku do liczby oferowanych atrakcji. Nie trzeba, zatem pokonywać ogromnych dystansów, aby skorzystać z wybranych przez dzieciaki urządzeń.

Jest ich w Rabkolandzie ponad 30, od tradycyjnych karuzeli, po niesamowite roller coastery. Co ciekawe, to właśnie w Rabce znajdziemy najmniejszy roller coaster w Europie. Mogą z niego skorzystać wyłącznie dzieci! Z ogromnego diabelskiego młyna można podziwiać piękną górską panoramę. Natomiast na amatorów wodnych przygód czekaja łódeczki i pontony. Doskonałe warunki do zabawy oferują wyjątkowe place zabaw, duże huśtawki oraz Dolina Trzmiela. Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem poznają Wesołą Farmę, odbywają przejażdżkę Łodzią Wikingów czy odkrywają Odwrócony Dom. W parku rozrywki nie mogło zabraknąć także samochodzików oraz gabinetu luster.

Oczywiście, wszystkie atrakcje dostępne są bez żadnych limitów w cenie biletu. Niesamowite urządzenia to jednak nie wszystko. Ogromną atrakcją Rabkolandu jest ponad 250 ruchomych figur, które tworzą wyjątkowe Teatry Ruchomych Figur. Cieszą się sporym zainteresowaniem, nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Co wyróżnia Rabkoland?

W Rabkolandzie znajdziemy atrakcje i urządzenia obecne również w innych parkach rozrywki. Jednak twórcy tego miejsca przygotowali także atrakcje zupełnie niepowtarzalne. Jedną z najważniejszych jest Muzeum Orderu Uśmiechu. Te specjalne odznaczenia przyznawane są z reguły w okolicach 1 czerwca, czyli Dnia Dziecka.

Kolejną, oryginalną atrakcją jest Dom Rekordów i Osobliwości. Zgromadzono tu bardzo szeroką dokumentację związaną z rekordami i osobliwościami Polski. Ewenementem na skalę światową jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce. W Rabkolandzie co roku wydawana jest Polska Księga Rekordów. Organizuje się tutaj również niezwykłe imprezy np. Mistrzostwa w Dmuchaniu Balonów z Gumy do Żucia czy Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy. Te nietypowe konkurencje przyciągają mnóstwo gości.

Rabkoland to rodzinny biznes i na każdym kroku można wyczuć jego rodzinny charakter. Każdy gość może poczuć się tutaj, jak u siebie w domu. Zabawa na poszczególnych urządzeniach łączy dzieci i dorosłych, którzy wyjeżdżają z Rodzinnego Parku Rozrywki z ogromnymi uśmiechami na twarzach.