Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:31

Wakacje z dziećmi w EnergylandiiLipiec i sierpień to beztroskie wakacyjne miesiące, podczas których dzieci nie chcą myśleć o niczym innym, tylko o zabawie i rozrywce. Wakacje wcale nie muszą się skończyć przed ekranem telefonu czy komputera – zabierzcie dzieciaki na weekend do Energylandii, gdzie będą mogły rozwinąć swoją wyobraźnię, a przy okazji się wyszaleć. Energylandia znajduje się pomiędzy Krakowem a Katowicami, w małopolskim Zatorze, a dojazd do parku jest bardzo prosty. Dzieciom do 140 cm wzrostu przysługują bilety ulgowe, dzięki czemu koszty nie zrujnują rodzinnego budżetu. Co można robić w Energyladnii? Dlaczego to świetny pomysł na umilenie dzieciom (i sobie) wakacji?
 

Bajkolandia

Energylandia to największy park w Europie, który przygotował atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Strefą dla najmłodszych dzieci jest Bajkolandia – część wypełniona kolorowymi karuzelami, spokojnymi kolejkami i miejscami przyjaznymi dla najmłodszych. Na pierwszy rzut oka zachwyca różnorodnością barw, przyjemną muzyką i atmosferą wypełnioną radością i piskami ekscytacji. W Bajkolandii dzieci mogą odkrywać okolicę dzięki tematycznym atrakcjom. Farma Krasnali zapewni dzieciom przejażdżkę na małych samochodzikach-traktorach po gospodarstwie krasnali. Pojazdy spokojnie suną po szynach, a dzieci mają okazję przyjrzeć się drewnianym domkom i kolorowym figurkom krasnali i ich zwierzątek. Inne „samochodowe” atrakcje to m.in. karuzela Circus Drift, pozwalająca dzieciom poczuć się jak kierowca wyścigowy oraz Funny Cars, która może gościć nawet najmłodsze dzieci. Ciekawą maszyną są Latające Huśtawki – szalona karuzela, która spodoba się także rodzicom. Urządzenie kręci się dokoła, a także w pionie, ale bez zawrotnej szybkości, więc dzieci nie powinny się przestraszyć. Podziw wzbudza także pięknie wykonana karuzela Podniebne Statki – w morskiej stylistyce dzieci poczują się jak prawdziwi żeglarze. Do szczególnie lubianych atrakcji należą także Jeep Safari, karuzela Sissi i karuzela Leoś.

Strefa Familijna

W Strefie Familijnej świetnie zabawią się i dzieci, i ich rodzice. Ta część parku przeznaczona jest właśnie do aktywnego spędzania czasu razem! Znaleźć tu można mnóstwo świetnych atrakcji na światowym poziomie. Ogromną popularnością od początku otwarcia strefy cieszy się Boomerang – roller coaster działający na zasadzie boomerangu, poruszający się w rytmie tego przedmiotu i zawracający w najmniej spodziewanym momencie. Boomerang porusza się nawet 70 km/h, więc może zabraknąć Wam tchu! Nieustannym hitem jest oczywiście RMF Dragon, odwrócona kolejka, w której wagoniki pokonują trasę podczepione do toru od góry. Kolejka ma 20 metrów wysokości i sunie z szybkością 75 km/h – tu nie ma żartów, bo to roller coaster z prawdziwego zdarzenia. W Strefie Familijnej powstało też sporo wodnych atrakcji. Świetna zabawa czeka nas m.in. w wiosce wikingów – na łódkach Viking Ride, bitwy na Splash Battle, pontony Swiss Water Cups i szalony spływ Toffiefie Kopalnia Złota. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą ubrań na zmianę, bo ze strefy wodnej nikt nie wyjdzie suchy.

Bezpieczna zabawa

Wiele rodziców na pewno zastanawia się, czy szalona zabawa na szybkich kolejkach i skomplikowanych konstrukcjach na pewno jest bezpieczna. Przed przyjazdem do parku warto przeczytać Regulamin Energylandii, w którym zawarte są obowiązujące zasady zabawy. Zarząd parku nieustannie troszczy się o bezpieczeństwo gości, a każda maszyna posiada aktualne przeglądy i certyfikaty. Warto być świadomym, że na wiele urządzeń nie można zabierać ze sobą np. telefonów komórkowych, więc nie liczcie na fotorelację z szybkich przejazdów – w tym wypadku nie ma kompromisów, bo telefon czy torebka stanowi zagrożenie nie tylko dla użytkownika, ale i dla pozostałych gości parku.