Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:08

Strefy familijne w Parkach Rozrywki w Polsce. Rodzinny wypad do Rabkolandu.Fachowe czasopismo Games and Park Industry oceniło Rabkoland, jako najlepszy park rozrywki w Polsce. Rzeczywiście, jest to miejsce wyjątkowe, umożliwiające magiczną podróż do świata zabaw. Jednak nie jest to park przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Większość atrakcji stworzono z myślą o tym, aby mogły z nich korzystać całe rodzinny. Bo nic tak bardzo nie łączy, jak wspólna zabawa. A czas podarowany najmłodszym jest najcenniejszym prezentem, który mogą dać rodzice. Jakie atrakcje znajdziemy w Rabkolandzie?

Urządzenia

Od samej ilości karuzel dostępnych w Rabkolandzie może zawrócić się w głowie. Nad całym parkiem góruje Wielki Młyn. Kolorowe gondole są na tyle obszerne, że spokojnie pomieszczą czterosobową rodzinę. Z wysokości 28 metrów będziemy mogli podziwiać fantastyczne widoki, między innymi górskie pasmo Lubonia. Diabelski młyn kręci się aż 6 minut, które dostarczą nam niesamowitych emocji. To również doskonała okazja do zrobienia ciekawego, rodzinnego zdjęcia.

Wiking jest atrakcją idealną dla amatorów mocnych wrażeń. Będziemy bujać się na wyjątkowej łodzi w towarzystwie Wikinga. Kadłuby łodzi wydają się dotykać nieba, a 40 osób, które jednocześnie może znaleźć się na pokładzie, doświadcza fantastycznych emocji. Krzyki niosą się po całym Rabkolandzie. Nawet dzielny Wiking wydaje się być nimi przestraszony.

Udajmy się w podróż Latającym Autobusem albo kolorowym pociągiem do Krainy Złota, skorzystajmy z szalonej karuzeli Crazy Clown, popływajmy dwuosobowymi pontonami Disko Boat, zamieńmy się w piratów drogowych na torze Formuły 2. Wszystkie urządzenia w Rabkolandzie dostępne są w cenie biletu. Możemy się nimi cieszyć w sposób nieograniczony. Znajdźmy swoje ulubione atrakcje i szalejmy na nich do woli.

Teatry Ruchomych Figur

Rabkoland słynie nie tylko z rozmaitych urządzeń. Prawdziwą specjalnością tego Parku są ruchome figury. Wyprodukowała je niemiecka firma Heimotion, światowy lider na rynku tego rodzaju wyposażenia. Jakość ich wykonania jest fantastyczna, a dbałość o każdy szczegół zachwyca. Możemy podziwiać ich pełną charakteryzację oraz kolorowe ubiory. Również sceneria, w której są umieszczone, nie pozostawia nic do życzenia. Na terenie parku znajduje się aż 250 figur tworzących prawdziwe spektakle. Krokodyl Band, Krasnoludy, Śpiewające Warzywa, Wesoła Farma, Trzy Świnki, Strach na wróble, Hawajskie Tancerki, Lunapark w Miniaturze, Marsz Pingwinów, Neptun puszczający bańki. To tylko jedne z wielu tego typu atrakcji.

Muzeum Rekordów i Osobliwości

Fantastyczną propozycją dla całej rodziny może być wizyta w niezwykłym Muzeum Rekordów i Osobliwości. Wśród jego eksponatów znajdują się przedmioty oraz dokumenty związane z ustanawianiem rekordów. Muzeum zostało założone w 2001 roku. Możemy w nim zapoznać się ciekawostkami dotyczącymi rekordów oraz wyjątkowymi zdjęciami. Ekspozycja jest bardzo ciekawa oraz inspirująca. Być może zechcemy pobić własne rekordy, które zostaną tu kiedyś opisane.