Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:31

Atrakcje na upalne dni dla całej rodziny!Wreszcie przyszło lato, a wraz z nim słoneczne, upalne dni. W tym czasie doceniamy oczywiście promienienie słoneczne, choć potrafią czasem zamienić się w nieznośny skwar. Wtedy marzymy wyłącznie o kąpieli w chłodnej wodzie. Wystarczy wybrać się na wizytę do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie nie dość, że upał przestanie nam doskwierać, to doświadczymy niezapomnianej zabawy. Park Wodny w Energyladnii to idealne miejsce na letni wypad rodzinny!

Przed wyprawą należy pamiętać o kliku ważnych kwestiach. Park wybudowano niemal w szczerym polu, co oznacza, że o cień jest tutaj naprawdę trudno. Mając to na uwadze, warto pomyśleć o odpowiednich nakryciach głowy oraz dużej ilości wody do picia. Na szczęście znajdziemy tutaj wiele wodnych atrakcji zapewniających potrzebne orzeźwienie. Co więcej, planując udział w wodnych atrakcjach Energylandii nie zapomnijmy o zabraniu na wycieczkę suchych ubrań na zmianę. Oczywiście w parku dostępne są specjalne turbo suszarki, ale są to urządzenia płatne.

Water Park

Na gości Energylandii czeka cała Strefa Wodna, czyli Water Park. Do dyspozycji otrzymują oni leżaki, parasole oraz bar serwujący zimne napoje. Zrelaksować się można w jednym z trzech basenów, przy czym pierwszy to brodzik dla najmłodszych. Z kolei większy basen przeznaczony jest dla starszych dzieci. Został wyposażony w to, co dzieciaki lubią najbardziej, czyli zjeżdżalnie. Istnieje też basen dla dorosłych, choć nie jest to typowy sportowy basen pływacki. Water Park to również całe mnóstwo fantastycznych mega zjeżdżalni o różnym poziomie trudności. Wiele z nich zapiera dech w piersiach np. słynna już w całej Polsce zjeżdżalnia Kamikadze. Pozostałe również pozwalają na dynamiczne, aczkolwiek niezbyt ekstremalne ślizgi, jak np. Exotic Fun. W Waterk Park nigdy nie brakuje chętnych do skorzystania z tego typu atrakcji. Nic dziwnego, w końcu zabawa jest przednia.

Strefa Familijna

W tej strefie znajdziemy również sporo urządzeń, które pozwolą na odrobinę ochłody. Jedną z nich jest Jungle Adventure, czyli szalona rwąca rzeka, która została oddana do użytku w 2017 roku. Amatorzy wodnych atrakcji z pewnością docenią spektakularne efekty specjalne takie, jak szybkie nurty, ogromne wodospady, sporej wielkości fale oraz wiry wodne. Warto dodać, że sama sceneria tej atrakcji robi ogromne wrażenie. Otóż uczestnicy spływu mogą poczuć się, jakby udali się w spływ przez las deszczowy płynąc potężną, rwącą Amazonką. Nastęona atrakcja wodna godna polecenia to Anaconda, gdzie spływ odbywa się w dużej wielkości osobowych łodziach, a trasa aż kipi od mokrych niespodzianek. Spływając po stromych wodospadach będziemy rozpędzać się do prędkości 55 km/h i z ogromnym impetem uderzać w tafle wody, czemu oczywiście towarzyszy spektakularna fala. Nie liczcie, że po wszystkim wasza odzież będzie sucha. Z całą pewnością możemy przyznać, że jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Wszystko dzięki zintegrowaniu efektów specjalnych, atrakcyjnego przejazdu oraz eksplozji radości, która mu towarzyszy.

Co jeszcze?

Nie możecie pominąć Flum Ride, nazwany w Energylandii Kopalnią Złota. Jest to fantastyczny spływ wagonikami, stylizowanymi na pień drzewa. Z kilkumetrowego wzniesienia z nurtem wodospadu wagoniki dynamicznie ślizgają się w dół, rozpryskując przy tym wodę. To jednak nie wszystko, ponieważ w parku znajdziemy jeszcze jedną rwącą rzekę na terenie Energylandii. Chodzi o atrakcję o nazwie Atlantis, która jest spływem w kilkunastoosobowych pontonach. Tego rodzaju atrakcje, o nazwie Grand Rapid River, obecne są w większości parków rozrywki.