Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 5:30

Strefa ekstremalna - dla miłośników mocnych wrażeń!Parki rozrywki specjalizują się w dostarczaniu swoim użytkownikom niezapomnianych wrażeń i całej gamy różnorodnych emocji, dzięki bogatej ofercie atrakcji. Na scenie, szczególnie w naszym kraju, króluje Rodzinny Park Rozrywki Energylandia – największy park tego typu w Polsce. Położony jest w malowniczym mieście Zator na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego. To prawdziwy raj dla miłośników dobrej zabawy i szalonych przejażdżek kolejkowych. Każdy z pewnością znajdzie atrakcje dla siebie w przynajmniej jednej strefie tematycznej, dostępnych na miejscu i dostosowanych do różnych grup wiekowych.
Na poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń czeka strefa Ekstremalna, pełna zapierających dech wysokości i prędkości na nowoczesnych atrakcjach różnego typu. Oto kilka dostępnych konstrukcji w tej niesamowitej strefie:

Mayan

Jedna z najlepszych kolejek rollercoasterowych w parku Energylandia, o ile nie w skali Europy. Jest na pewno trzecią co do wielkości tego typu konstrukcją w Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejka osiąga przy wysokości pona 33 metrów prędkość 80 km/h, a przeciążenia przy różnych inwersjach dochodzą aż do 5g. To tak, jakbyśmy siedzieli w myśliwcu F16!

Meg Coaster Hyperion

Jedną z najmłodszych atrakcji w Energylandii i wyczekiwaną przez wielu jest Mega Coaster Hyperion, powstał na podstawie współpracy z firmą Intamin. Szwedzka firma jest liderem w produkcji konstrukcji wielkowymiarowych i urządzeń dla parków rozrywki. Hyperion jest najszybszą kolejką swojego typu w Europie, osiągającą aż 142 km/h przy średniej wysokości 77 metrów. W szczytowych punktach wysokość sięga 80 m. Trasa dodatkowo pełna jest niespodzianek i efektów specjalnych, które wzmacniają odczucia w trakcie jazdy.

Formuła Roller Coaster

Kolejka osiąga prędkość 100 km/h w ciągu 2 sekund, a trasa całkowita wynosi 560 metrów. W trakcie jednego przejazdu udział może wziąć aż 16 osób. Kolejka, dzięki magnetycznemu systemowi napędu jest wypychana z zawrotną siłą, by osiągać ogromne prędkości w bardzo krótkim czasie. Przeciążenie wytwarzane w takcie dochodzi prawie do 4,5g.

Space Gun

Atrakcja pozwala na udział 16 osób jednocześnie, umieszonych w gondoli. Podtrzymywane są na 16 metalowych ramionach i poruszają się w różnych kierunkach z ogromną prędkością. Wiatr uderza w uczestników z każdej strony, podczas gdy przeciążenie generowane w takcie ruchu odczuwamy aż w żołądku. Jest to jedyna atrakcja parku, która nie posiada automatycznego trybu pracy – zatem każda tura będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Apocalypto

Na urządzenie składa się długa ława, oparta w dwuramiennej konstrukcji, która wprowadza ją w ruch obrotowy po okręgu o średnicy 8 m. Ława potrafi kręcić się, dzięki sile bezwładności na własny sposób. W trakcie jednej tury może wziąć udział 18 osób. Uczestnicy w czasie obracania znajdują się w różnych pozycjach i kombinacjach, chronieni przez specjalne zabezpieczające barierki i zapięcia.

Tsunami Dropper

Wysoka na ponad 40 metrów wieża to nie tylko ładna atrakcja, ale także wyjątkowo ekstremalna. Uczestnicy o mocnych nerwach i żołądkach mogą cieszyć się niepowtarzalnymi wrażeniami. Zasada działania jest prosta. Maszyna wznosi uczestników, usadzonych w odpowiednio zabezpieczonych siedzeniach wokół kolumny, na maksymalną wysokość. Po chwili opada do samego dołu z zawrotną prędkością. Efekt imituje falę tsunami, sprawiając, że niejednej osobie żołądek podchodzi do gardła.