Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:41

Fakty o Energylandii, o których powinieneś wiedziećPark Rozrywki Energylandia przyciąga coraz większe tłumy. Goście doceniają to miejsce za niepowtarzalną atmosferę i masę wyjątkowych atrakcji. Energylandia mieści się w Zatorze, czyli mieście leżącym na granicy dwóch kluczowych polskich aglomeracji: Śląskiej i Małopolskiej. To obecnie największy park rozrywki w Polsce i jeden z największych w Europie. O jakich faktach na temat Energylandii powinieneś wiedzieć, planując tam wycieczkę?

1. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Na początek garść informacji praktycznych. Przekraczając bramy Energylandii możemy poczuć się nieco zagubieni. Mnóstwo uliczek, zakręcone tory kolejek górskich śmigających prosto nad naszymi głowami i tyle różnych możliwości – nic dziwnego, że nie wiemy, w którą stronę pójść. Na szczęście przy samym wejściu do wesołego miasteczka znajdziemy papierowe mapki, które można zabrać ze sobą. Mapa nie jest duża, więc jej noszenie nie będzie żadnym problemem. Znajdziecie na niej dokładną rozpiskę wszystkich atrakcji i odszukacie drogę, jak dojść do każdej z nich. Mała rzecz, a jakże przydatna

2. Water Park Energylandia

Jedną ze stref tematycznych Energylandii jest Water Park. Jest to największy zewnętrzny park wodny w Polsce. Znajdują się tu baseny o różnym stopniu głębokości, zjeżdżalnie, fontanny oraz część gastronomiczna. W 2018 roku Water Park został rozszerzony o strefę Tropical Fun, w której znajdują się atrakcje wodne dla młodzieży i dorosłych (wśród nich jest aż dziesięć nowych zjeżdżalni). Na terenie Water Park Energylandia znajdują się też komfortowe przebieralnie i wygodne szafki na ubrania, a także cichy kącik mamy z dzieckiem.

3. Nowa strefa tematyczna – Smoczy Gród

Do niedawna w Parku Rozrywki Energylandia znajdowały się cztery strefy tematyczne: Bajkolandia (miejsce zabaw dla najmłodszych), Strefa Familijna (część przeznaczona dla całych rodzin), Strefa Ekstremalna (atrakcje o największej intensywności) i Water Park (park wodny na świeżym powietrzu). Od lipca 2019 uruchomiono kolejną, piątą już strefę tematyczną – Smoczy Gród. Jest to miejsce nawiązujące do zaczarowanego miasteczka, gdzie na każdym kroku można spotkać smoki i inne magiczne stworzenia. Możemy poczuć tu niepowtarzalny klimat średniowiecznego miasta, mieszający się z atmosferą znaną z najlepszych powieści fantasy.

4. Zadra – największy hybrydowy rollercoaster na świecie

Od niedawna (22 sierpnia 2019) goście Energylandii mogą korzystać z jednej z najdłużej wyczekiwanych nowych atrakcji. Mowa tu o olbrzymim, stalowo-drewnianym rollercoasterze Zadra. Ta gigantyczna konstrukcja powstała dzięki współpracy firm europejskich i amerykańskich. Przejażdżka kolejką zapewnia niepowtarzalne doznania. To prawdziwa gratka dla miłośników ekstremalnych form rozrywki. W trakcie przejazdu uczestnicy mają okazję poczuć przeciążenia dodatnie i ujemne, jak również doświadczyć momentami stanu nieważkości.

5. Energylandia Festivals

Energylandia to nie tylko wesołe miasteczko, lecz także różnorodne festiwale muzyczne. To doskonała wiadomość dla tych, którzy chcieliby na żywo zobaczyć i usłyszeć swoich ulubionych artystów. W trakcie Energylandia Festivals można bawić się przy dźwiękach najróżniejszych gatunków i stylów muzycznych. Warto na bieżąco śledzić kalendarium Energylandii i sprawdzać, kiedy odbędą się kolejne imprezy.

6. Oferta gastronomiczna

Wszystkich, którzy jeszcze nie byli w Energylandii, pragniemy uspokoić: na miejscu znajduje się cała masa restauracji, gdzie możecie zjeść pyszny obiad bez konieczności wychodzenia z lunaparku.