Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 7:36

Kilka praktycznych wskazówek dla gości EnergylandiiEnergylandia jest najchętniej odwiedzanym wesołym miasteczkiem w Polsce. Goście doceniają ją za fantastyczną atmosferę oraz imponującą ilość atrakcji. Wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia to świetny pomysł dla rodzin z dziećmi, grup przyjaciół czy par, które chcą spędzić czas w naprawdę niepowtarzalnym klimacie. O czym powinny wiedzieć osoby wybierające się do Energylandii? Prezentujemy kilka praktycznych wskazówek dla gości tego niezwykłego parku rozrywki.

Parking

Na początek dobra wiadomość dla osób zmotoryzowanych. Decydując się na przyjazd do Energylandii własnym samochodem nie trzeba martwić się o dostępność miejsc postojowych. Bezpośrednio przed wejściem do parku znajduje się obszerny parking, na którym możemy bezpiecznie zostawić pojazd na czas pobytu w Energylandii. Całodzienny postój kosztuje tu tylko 5 zł, a miejsca jest tak dużo, że zaparkujemy bez żadnych problemów.

Szafki na rzeczy

Jeżeli nie chcemy nosić ze sobą torby lub plecaka, możemy zostawić je w pojemnych szafkach. Szafki znajdziemy w kilku miejscach na terenie całego wesołego miasteczka. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych atrakcji pozostawienie rzeczy w szafce jest obowiązkowe. Skorzystanie z szafki będzie nas kosztowało 5 zł. Co ciekawe, gdy raz dokonamy opłaty, będziemy mogli używać wielu szafek. W momencie uiszczania opłaty dostajemy specjalną opaskę, która służy do otwierania szafki. Gdy wyjmujemy rzeczy z szafki o danym numerze, szafka automatycznie zamyka się i zwalnia, a my możemy przy użyciu tej samej opaski skorzystać z innej. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Water Park Energylandia

Na terenie Energylandii od 2016 roku funkcjonuje park wodny. Mogą korzystać z niego goście ze wszystkich kategorii wiekowych. Water Park Energylandia jest osobną strefą, w której znajdują się wodne atrakcje największego zewnętrznego aquaparku w Polsce. Są tu zarówno wygodne miejsca do odpoczywania (leżaki rozstawione na piaszczystych plażach i trawie), jak i różnorodne atrakcje wodne – przede wszystkim zjeżdżalnie i rzeka do spływu pontonami. Dla najmłodszych przygotowano brodzik i drewniany statek ze zjeżdżalniami. Na miejscu znajdują się także bary, w których możemy kupić m.in. pyszną pizzę, hot-dogi i frytki. Wypijemy tu również orzeźwiającą lemoniadę oraz inne smakowite napoje. Na terenie Water Park Energylandia znajdują się również ogólnodostępne przebieralnie, szafki na rzeczy i miejsce dla mamy z dzieckiem.

Dostęp do atrakcji

Na terenie Parku Rozrywki Energylandia znajduje się prawie 80 różnych urządzeń rekreacyjnych. Są one podzielone na pięć całkowicie różnych stref tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park i uruchomiony niedawno Smoczy Gród. W cenie jednego biletu mamy dostęp do wszystkich atrakcji bez limitu. Jeżeli któreś z nich wyjątkowo nam się spodobają, możemy korzystać z nich bez końca. Ze względów bezpieczeństwa na niektóre atrakcje obowiązują pewne ograniczenia (wiek, wzrost, waga). Takich ograniczeń nie ma dla tzw. atrakcji bezobsługowych.

Coś do picia i do jedzenia

Planując przyjazd do Energylandii możemy postawić na własny prowiant lub skorzystać z oferty znajdującej się na miejscu gastronomii. Polecamy zwłaszcza tę drugą opcję, ponieważ dzięki temu zjemy smaczny posiłek w przystępnej cenie bez konieczności opuszczania wesołego miasteczka. Oferta gastronomiczna Energylandii jest naprawdę imponująca. Znajdzie się tu coś dla miłośników tradycyjnego polskiego jedzenia, jak i pyszności typowe dla różnych części Europy.