Najnowsze wiadomości

17 kwietnia 2024 2:43

Wizyta w EnergylandiiEnergylandia to niesamowity Park Rozrywki zlokalizowany w Małopolsce w miejscowości Zator. Jeśli myślicie, że przeznaczony jest tylko dla dzieci, jesteście w błędzie. Wystarczy spojrzeć na roześmiane twarze dorosłych kręcących się na karuzelach lub mknących roller coasterami z zawrotnymi prędkościami. To doskonała zabawa i rozrywka dla małych i dużych. Co warto wiedzieć na tematy wizyty Energylandii?

Cały dzień zabawy

Bilet wstępu upoważnia nas do nieograniczonej zabawy przez cały dzień. Atrakcji jest tutaj, co niemiara i z pewnością nie zdążymy z wszystkich skorzystać. Warto, więc przed przyjazdem stworzyć mini plan pobytu w Energylandii. Oczywiście, nie musimy się go twardo trzymać, ale dzięki temu nie ominiemy najważniejszych atrakcji.

Wiele osób zastanawia się, czy do Parku Rozrywki można zabrać młodsze dzieci. Energylandia stworzyła dla nich bardzo przyjazne miejsce. Nawet mamy z niemowlakami mają tu swój cichy kącik do karmienia, przewijania i pielęgnacji. Każde dziecko, bez względu na wiek będzie się tutaj dobrze bawić, a razem z nim jego rodzice, dziadkowie, wujkowie, ciocie lub inni opiekunowie.

W Energylandii stworzono trzy, podstawowe strefy: Bajkolandię, Strefę Familijną oraz Strefę Ekstremalną. Najmłodszych warto zabrać do Bajkolandii. Nie brakuje tu atrakcji nawet dla dwuletnich lub trzyletnich maluchów. Atrakcyjne postaci z bajek, kolorowa, magiczna scenografia i urządzenia dostosowane do najmłodszych pociech nie pozwalają się nudzić.

Na nieco starsze dzieci oraz całe rodziny czeka strefa Familijna. Roller coastery, karuzele, samochodziki, atrakcje wodne i wiele innych urządzeń dla spragnionych wrażeń. Czas spędzony na świetnej zabawie pozwala nam się zbliżyć i zintegrować. Wszak nic nie łączy tak dobrze, jak śmiech.

Dla odważnych przeznaczono strefę Ekstremalną. Nastolatki będą zachwycone. Mega ekstremalne urządzenia zapewniają niesamowite wrażenia. Strach, podekscytowanie, radość… wszystkie te uczucia łączą się w całość, gdy mkniemy największym i najszybszym w Europie Mega Coasterem Hyperion, a to zaledwie jedna z wielu atrakcji. Na stronie Energylandi możemy zapoznać się z opisem wszystkich urządzeń, obejrzeć zdjęcia i nagrania.

Bajkowa atmosfera

Wkraczając na teren Energylandii mamy wrażenie, jakbyśmy wchodzili do zupełnie innego świata. Bajkowego, nieco odrealnionego. Świata fantazji i zabawy. Cała scenografia jest bardzo kolorowa. Przestrzeń wypełnia śmiech, wrzaski i muzyka. Ta niezwykła atmosfera udziela się wszystkim. Podczas pobytu w Parku warto przestać myśleć o codziennych problemach i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Niech poplamiona lodami koszulka, przemoczone na Speed Water Coasterze ubranie czy siniak na kolanie nie będą w tym dniu najważniejsze.

Water Park, czyli coś dla miłośników wodnej zabawy
Strefa wodna w Energylandii ma swoich wielbicieli. Podczas upalnej pogody można tu się nieco ochłodzić i zrelaksować. Basen, plaża, leżaki, parasole chroniące przed słońcem, a do tego bar serwujący zimne napoje… czego chcieć więcej? Zanim wyruszymy do Parku, warto spakować oddzielną torbę lub plecak z rzeczami na basen. Zabierzmy ze sobą kostiumy, ręczniki, klapki i koniecznie kremy z filtrem. Wstęp do strefy basenów jest nieograniczony. Możemy korzystać z trzech basenów. Dla maluchów został przygotowany brodzik. Starsze dzieci na pewno chętnie pozjeżdżają na zjeżdżalniach w basenie dla starszaków. Natomiast dla osób potrafiących pływać przewidziany jest trzeci basen.