Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 7:28

Energylandia dla każdego! Kim jesteśmy?Jeśli jesteś fanem świetnej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół koniecznie odwiedź jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Energylandii, bo o niej tu mowa, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To niezwykłe wesołe miasteczko jest najlepiej wyposażonym obiektem tego typu w Polsce. Co roku odwiedzają je miliony gości z całego kraju i świata. Od chwili otwarcia parku 14 lipca 2014 roku przyjechało tu już prawie pięć milionów osób! Dlaczego warto wybrać się do Energylandii? Jakie atrakcje na ciebie czekają? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Gdzie nas znajdziesz?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia znajduje się w Zatorze, w województwie małopolskim, w niedalekiej odległości od Krakowa i Katowic. To miejsce jest doskonale skomunikowane, dlatego łatwo dojechać tu z każdego zakątka kraju. Dla gości zmotoryzowanych przygotowano wygodny, obszerny parking bezpośrednio przed wejściem do wesołego miasteczka. Istnieje również możliwość skorzystania z komunikacji zbiorowej: autobusów, busów oraz pociągów. Energylandia to idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną i przyjaciółmi.

Kim jesteśmy?

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce. Na ogromnym terenie ponad 30 hektarów przygotowano około 80 różnorodnych atrakcji odpowiednich dla gości w każdym wieku. Wszystkie atrakcje rozmieszczone są w czterech strefach tematycznych, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ale to nie wszystko. Czekają na nas także niezwykłe widowiska i pokazy, organizowane na jedynych w swoim rodzaju scenach. Oprócz tego na terenie Energylandii znajduje się kompleksowo wyposażona strefa gastronomiczna, dzięki czemu możemy zjeść smaczny i pożywny posiłek bez konieczności opuszczania wesołego miasteczka oraz liczne sklepy z pamiątkami. Jeżeli chcemy zatrzymać się tu na dłużej, do naszej dyspozycji pozostaje pełne zaplecze hotelowe.

Cztery strefy tematyczne, czyli Energylandia dla każdego

W Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia znajdują się następujące strefy tematyczne: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna i Water Park. Z myślą o najmłodszych powstała urocza Bajkolandia, w której przygotowano atrakcje odpowiednie dla dzieci. W Strefie Familijnej znajdują się różnorodne atrakcje i zabawy dla całych rodzin. Miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń koniecznie powinni zajrzeć do Strefy Ekstremalnej, gdzie czekają najintensywniejsze atrakcje – między innymi słynny na cały świat 77-metrowy Mega Coaster HYPERION. W Energylandii nie mogło zabraknąć także czegoś dla fanów wodnego szaleństwa. Strefa Water Park to niezwykle klimatyczny park wodny, z basenami, zjeżdżalniami i piaszczystymi plażami.

Bezpieczeństwo

W Energylandii najważniejsze jest bezpieczeństwo odwiedzających. Dlatego dla poszczególnych urządzeń obowiązują ograniczenia wzrostu. Przy wejściu do danej atrakcji znajduje się osoba odpowiedzialna za wpuszczanie uczestników, dlatego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych podopiecznych.