Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:52

Atrakcje dla dzieci w okolicach Krakowa. Dzień w pełen wrażeń w Energylandii.Energylandia w małopolskim Zatorze to miejsce znane i cenione wśród miłośników dobrej zabawy. Ten niesamowity Park Rozrywki zachwyca swoim rozmachem. Atrakcji jest, co niemiara, zarówno dla najmłodszych gości, dla całych rodzin, jak i dla dorosłych żądnych ekstremalnych wrażeń. Przedstawiamy kilka wskazówek dla osób, które w najbliższym czasie planują udać się do Zatoru i odwiedzić Energylandię.

Byle nie weekend

W weekendy w Zatorze bywa naprawdę tłoczno. Do każdej większej atrakcji ustawiają się długie kolejki. Właściwie duży ruch zaczyna się już w piątek. Jeśli nie chcemy stać półtorej godziny w kolejce, chociażby po to by skorzystać z najnowszej atrakcji – gigantycznego Hyperiona, wybierzmy się do Energylandii w tygodniu. Pamiętajmy, że nawet dziesięć minut spędzonych w kolejce to dla dzieciaków czas stracony i na pewno nie unikniemy pytań typu „Długo jeszcze?” W dni powszednie przy większości atrakcji ruch jest dosyć płynny.

Wycieczka na cały dzień

Na wycieczkę do Eergylandii naprawde warto zarezerwować sobie cały dzień. To i tak za mało, by skorzystać z wszystkich atrakcji Parku. W miesiącach wakacyjnych zatorski Park Rozrywki otwarty jest dwie godziny dłużej i zamyka swoje podwoje dopiero o godzinie 20:00. W przypadku wycieczki z dziećmi całodzienny pobyt w Energylandii to konieczność. Można również pomyśleć o noclegu w Zatorze, bo miejsc noclegowych tutaj nie brakuje.

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto spędzić w Energylandii jak największą ilość czasu. Jest bardzo prozaiczny. Bilety do Parku są dosyć drogie. Czteroosobowa rodzina musi przeznaczyć na wejściówki naprawdę sporą kwotę. Dlatego warto wykorzystać bilety maksymalnie.

Ubrania na zmianę

Przewidujący rodzice z reguły zabierają na wycieczki ubrania na zmianę. W Energylandii dzieciaki mogą się nie tylko wybrudzić. Mnóstwo atrakcji połączonych jest z wodą. Wychodzi się z nich solidnie przemoczonymi. Można, co prawda kupić w automacie płaszcz przeciwdeszczowy, ale to dodatkowy koszt. Dosyć ciekawą opcją są turbo suszarki, które wysuszą nas skutecznie w kilka chwil. Te jednak również nie są darmowe.

Konieczne kremy do opalania i nakrycia głowy

Energylandia zajmuje ogromny obszar. Została wybudowana w szczerym polu, więc możemy zapomnieć o cieniu. Na upartego można znaleźć zacienione miejsca, ale przecież nie będziemy siedzieć cały dzień pod parasolami czy daszkami. Koniecznie zabierzmy, więc ze sobą na wycieczkę okulary przeciwsłoneczne i kremy przeciwsłoneczne z filtrem. W przeciwnym razie ryzykujemy poparzeniami skóry, o przegrzaniu organizmu i udarze nie wspominając.

Własny prowiant? To niegłupi pomysł!

Obiektów gastronomicznych jest w Energylandii całe mnóstwo. Lokale są bardzo różnorodne od naleśnikarni, przez typowe bary fast food, po smażalnie ryb i tradycyjne restauracje. Trudno wyjść stąd głodnym, ale będzie to z pewnością dodatkowy koszt i to niemały! Wyżywienie w takich miejscach kosztuje. Warto, zatem zabrać ze sobą własne kanapki i przekąski. Najlepiej takie, które można szybko i wygodnie zjeść, by za chwile ruszyć na spotkanie z kolejnymi przygodami.