Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:56

Atrakcje dla dzieci w Parku Rozrywki EnergylandiaJak spędzić z dziećmi niezapomniane chwile? Wypełniony zabawą i śmiechem pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze jest najlepszym pomysłem. Maluchy przeżyją tutaj prawdziwą przygodę, bo atrakcji dla najmłodszych dzieci nie brakuje. Karuzele, kolejki, huśtawki, samochodziki, a do tego mnóstwo zabawnych figurek i bajkowa scenografia przenosząca nas w świat dziecięcych marzeń. W takim miejscu można zapomnieć o wszystkim i skupić się na byciu „tu i teraz”. Nie obawiajcie się, że większość atrakcji będzie niedostępna dla waszych dzieci. Tak gdzie istnieją ograniczenia wiekowe lub wzrostowe, rodzice mogą na ogół skorzystać z urządzenia razem ze swoimi dziećmi. Mają swoje pociechy pod opieką, a przy okazji świetnie się bawią. O jakich atrakcjach warto pamiętać w trakcie pobytu w Energylandii?

Karuzela Super Pompa

To jedna z tych atrakcji, z których możemy skorzystać całą rodziną i trochę porywalizować. Na pierwszy rzut oka urządzenie wydaje się prostą karuzelą obracająca się wokół własnej osi. Jednak niech nas nie zmylą pozory. W trakcie jazdy możemy zamienić się w strażaków. Mkniemy dookoła w pojazdach przypominających wozy strażackie, a do dyspozycji mamy specjalne pompy wypełnione wodą. Od czasu do czasu niespodziewanie wyskakują przy nas kolorowe światełka. To ogień! Naszym zadaniem jest go ugasić. Liczy się spostrzegawczość oraz refleks. Wszak nie możemy pozwolić, by pożar zajął całą karuzelę.

Karuzela Leo

Ta wolnoobrotowa, klasyczna karuzela chyba nigdy nie znudzi się najmłodszym. Tym, co przyciąga do urządzenia kolejki maluchów, jest bajkowa scenografia. W Energylandii istnieje jego większy odpowiednik, również z karetami i konikami, ale karuzela Leo jest dostosowana do najmłodszych dzieci. Zasiadając w karecie lub na koniku można przez chwile poczuć się, jak w bajce. Przejażdżka dostarcza mnóstwo radości i zabawy. Karuzela nie tylko obraca się, ale również porusza się w górę i w dół. Maluchy z pewnością będą zachwycone i na jednej rundce się nie skończy.

WRC Auto Zderzaki

To jedna ze sztandarowych atrakcji każdego parku rozrywki. Dzieciaki kochają samochodziki. Mają możliwość poćwiczenia różnych manewrów. Mogą jeździć nie tylko do przodu i do tyłu, ale również skręcać, omijać inne pojazdy lub wprost przeciwnie, zderzać się z nimi z impetem. To właśnie zderzenia wywołują najwięcej śmiechu i radości. Rodzice nie muszą się obawiać. Pojazd jest dobrze zabezpieczony, a dziecko w środku przypięte pasami. Podczas „kolizji” na pewno nikomu nic się nie stanie.

Karuzela Acrobatic Show

W żadnym wesołym miasteczku nie może zabraknąć tradycyjnej karuzeli z ramionami, typu młyńskie koło. Urocze i zabawne samolociki, w których odbywamy podniebną przejażdżkę, przykuwają wzrok. To doskonała atrakcja dla dzieci, które marzą o tym, by zostać pilotem albo móc przelecieć się prawdziwym samolotem. Przygoda w przestworzach spodoba się zapewne również rodzicom, którzy muszą towarzyszyć dziecku, które nie ukończyło jeszcze dwunastu lat albo ma mniej, niż 120 cm wzrostu.

Crazy Bus

Jeśli nie samoloty, to może podróż szalonym autobusem. W dalszym ciągu będziemy się znajdować w powietrzu. To połączenie małego roller coastera i łagodnej kolejki. Porusza się na tyle wolno i spokojnie, że nawet najmłodsze pociechy będą czuły się w nim bezpiecznie. Na pokład Crazy Busa zabierzemy spokojnie dwulatka. Dzieci powyżej 12 lat mogą wyruszyć w podróż same.