Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:11

Strefy familijne w Parkach Rozrywki w Polsce. Rodzinna zabawa w Legendii.Legendia, czyli Śląskie Wesołe Miasteczko należy do najstarszych polskich lunaparków. Jest też jednym z największych obiektów tego typu. Wizyta w tym miejscu może stać się okazją do fantastycznej wspólnej zabawy. Nic dziwnego, że Legendia cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi. Atrakcji z pewnością tutaj nie brakuje, zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci. Mnóstwo jest również zabaw, z których można korzystać całymi rodzinami.

Zakręcone karuzele

Z najmłodszymi pociechami można wsiąść razem do Małej Gwiazdy, która jest diabelskim młynem przeznaczonym dla najmłodszych. Zarówno wysokość urządzenia, jak i prędkość, którą osiąga, są dostosowane do maluchów. Chodzi o to, aby dzieci nie bały się przejażdżki i doświadczyły w jej trakcie wyłącznie pozytywnych doświadczeń. Pomagają w tym z pewnością kolorowe gondole, które zabierają uczestników w zakręconą podróż. Kolejna wolnoobrotowa karuzela to Music Box. Dziecko może wybrać, czy woli jazdę kaczuszką, konikiem, karetą, a może małym samochodzikiem. Jednostajny ruch i niewielkie prędkości są wystarczające dla maluchów. Karuzela Piracik zabiera nas w rejs pirackim statkiem, gwarantując niezapomniane przeżycia. W bajkowym stateczku małe wilki morskie mogą poczuć wiatr we włosach. Na Sweet Dreams dobrze będą bawić się starsze dzieci. To rodzaj karuzeli połączonej z huśtawkami, które wirują w koło ze sporą prędkością. Trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej popularnych atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Skaczmy do góry, jak kangury

Na terenie Legendii znajduje się również atrakcja składająca się z 10 trampolin. To jedno z urządzeń bezobsługowych, warto, więc, aby dziecko pozostawało pod czujnym okiem rodziców. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przyłączenie się do skakania. Po zejściu z trampolin rodzice mogą poczuć się zrelaksowani, jak nigdy. To powrót do niczym nieograniczonych dziecięcych zabaw.

Wielkie zjeżdżanie czas zacząć

Wszystkie dzieciaki uwielbiają zjeżdżalnie. To atrakcja, która sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i wodnych parkach rozrywki. Super Ześlizg w Legendii pozwala na prawdziwe szaleństwo. Zjeżdżamy z wysokości 12 metrów, na specjalnych matach, które pozwalają osiągnąć większe prędkości. Obok siebie umieszczonych jest kilka równoległych torów. Z powodzeniem można, zatem urządzić rodzinne wyścigi. Mnóstwo śmiechu i radości gwarantowane.

Wonder Garden, czyli świat do góry nogami

Ta niezwykła rodzinna atrakcja składa się z dwóch pierścieni, które obracają się w różnych kierunkach. Uczestnicy przechodzą przez ogromny tunel, który porusza się raz w jedną, raz w drugą stronę. W jednej chwili możemy znaleźć się w pozycji o góry nogami. Walka o zachowanie równowagi trwa cały czas, ale wcale nie jest to takie proste.

Oczywiście, nie są to jedyne rodzinne atrakcje Energylandii. Ze wszystkimi zapoznamy się na stronie Śląskiego Wesołego Miasteczka. Jest w czym wybierać i każdy znajdzie tu coś dla siebie!