Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:56

Harmonogram funkcjonowania i wydarzeń w EnergylandiiCiekawym miejscem na rozrywkowej mapie małopolski jest park rozrywki Energylandia w miejscowości Zator. To największy obiekt tego rodzaju w kraju, który otwarty jest prawie przez cały rok. Park czynny jest od kwietnia do października włącznie. W Energylandii czeka na gości wiele różnorodnych atrakcji w aż pięciu strefach tematycznych, dostosowanych do każdej grupy wiekowej oraz wiele więcej, jak specjalne wydarzenia.

Letnie zabawy

Sezon letni, czyli inaczej wysoki, zaczyna się po 23 czerwca i trwa aż do 2 września. W tym czasie, bowiem park cieszy się największą ilością odwiedzin, a pogoda rozpieszcza ciepłem i słońcem. W tym okresie park czynny jest od godziny 10 do godziny 20. Oczywiście, park oficjalnie otwarty jest już od początku kwietnia, choć w skróconych godzinach od 10 do 18. W lecie w Energylandii nie brakuje atrakcji, a użytkownicy mogą beztroska bawić się również w strefie wodnej. Dodatkowo, w okresie letnim organizowana jest wyjątkowa impreza - Beach Party. To nie tylko fajna impreza, ale także jubileusz parku. Beach Party ma miejsce w połowie lipca i w ten wyjątkowy dzień park jest czynny aż do północy. Po zakończeniu regularnych godzin funkcjonowania, w parku w strefie wodnej zaczyna się gorączka letniej nocy przy tanecznej muzyce i migoczących światłach. Druga edycja imprezy ma miejsce w sierpniu w święto Wniebowzięcia Marii Panny. Informacje na temat imprezy można znaleźć zawsze z wyprzedzeniem na stronie internetowej parku. Bilet to zazwyczaj koszt 59 zł dla dorosłych oraz 34 zł dla dzieci o wzroście poniżej 140 cm.

Wiosna i jesień 

Wiosną oraz jesienią w Energylandii trwa wyjątkowy czas, Magic Time, podczas którego godziny otwarcia są inne od sezonowych. W kwietniu park rozpoczyna swoje funkcjonowanie i poza dniem oficjalnego otwarcia sezonu, czynny jest jeszcze kilkakrotnie w ciągu miesiąca. W tym miesiącu w dniach 6-8, 13-15, 20-22 oraz 27-30 godziny otwarcia to 10-18. W maju i czerwcu park czynny jest w tych samych godzinach. Na początku czerwca, czyli w dniach 1-3, odbywa się Kinder Party z okazji dnia dziecka. To świetna okazja do zabawy całą rodziną. W okresie jesiennym natomiast trwa Złota Polska jesień, wtedy też park zamknięty jest w poniedziałki i czynny w pozostałe dni od 10 do 18. W październiku, czyli ostatnim miesiącu przed przerwą zimową w funkcjonowaniu parku, Energylandia jest czynna w dniach 4-7, 11-15, 18-21, 25-28. Właśnie wtedy organizowana jest specjalna impreza halloweenowa w dniu 27 października. Halloween Time to wesoły czas, okraszony mistycznym klimatem i upiornymi (ale pozytywnie) dekoracjami. Halloween Party zaczyna się po godzinie 18 i trwa aż do północy. Jest imprezą towarzyszącą, więc wszystkie atrakcje parku w normalnych godzinach jego funkcjonowania są dostępne. Dodatkowo, bilety na wydarzenie po godzinie 18 kosztują o połowę mniej.

Okres zimowy

Okres zimowy to czas, gdy park jest nieczynny i przygotowuje się do kolejnego wielkiego otwarcia w nowym sezonie. Przerwa zimowa trwa od listopada do kwietnia. W tym okresie park ma czas na poczynienie planów i przygotowań na nowy sezon oraz na dokonanie niezbędnych napraw czy korekt atrakcji. Wszystko po to, by zaskoczyć gości nowymi atrakcjami, programami pokazów i jeszcze bogatszą oraz barwniejszą ofertą w kolejnym sezonie.