Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:45

Najciekawsze atrakcje Parku Wodnego EnergylandiaStrefa wodna, czyli tzw. Water Park cieszy się wśród gości Energylandii ogromnym zainteresowaniem. Obejmuje ponad 1800 metrów kwadratowych rozmaitych powierzchni basenowych oraz plażę, na której można się zrelaksować po wodnych szaleństwach. W czerwcu 2018 roku została tu otwarta strefa Tropical Fun zapewniająca fantastyczną zabawę dla osób w różnym wieku. Spośród 10 zjeżdżalni z łatwością wybierzemy taką, która będzie idealnie dopasowana do naszych umiejętności oraz oczekiwań. Jakie są największe atrakcje Parku Wodnego?

Zjeżdżalnia Kamikadze

To z pewnością najbardziej ekstremalna atrakcja Water Parku. Jej nazwa niej jest działem przypadku. Aby stanąć na starcie Kamikadze trzeba mieć nerwy ze stali. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że za moment zapadnie się pod nami podłoga, a my zaczniemy wpadać pionowo w dół, nabierając z każdą chwilą coraz większej prędkości. Zjeżdżalnia ma wysokość 15,5 metra, a przejażdżka o długości 90 metrów jest naprawdę niesamowitym doświadczeniem. To prawdziwy test odwagi!

Zjeżdżalnia Exotic Fun

Konstrukcja zjeżdżalni Exotic Fun przypomina potężny lej, w którym na specjalnych pontonach możemy ślizgać się w jedną i drugą stronę oraz na boki. Startujemy na poziomie 9 metrów, a ponton siłą rozpędu zapewnia nam ekscytującą przejażdżkę. Poczujemy się prawie jak na roller coasterze Boomerang. Największą frajdę sprawia niespodziewana zmiana kierunków jazdy. Żaden przejazd nie wygląda tak samo, a my nie mamy żadnego wpływu na kierunek jazdy.

Zjeżdżalnia Aloha

Ta zjeżdżalnia to 111 metrowy tunel, którego początek znajduje się na wysokości 9 metrów. Zjeżdżamy na pontonach. Możemy zdecydować się na jazdę w pojedynkę lub w parze. Pontony dostosowane są do jednej lub dwóch osób. Z pewnością warto spróbować jednej i drugiej opcji. Każda zapewnia równie dużo emocji.

Zjeżdżalnia Tiki Ride

Ta ogromna zjeżdżalnia umożliwia fenomenalną przejażdżkę na pojedynczych lub podwójnych pontonach. Dzięki ostrym zakrętom wrażenia są naprawdę niesamowite. Możemy się tu poczuć, jak na jednym z roller coasterów. Tiki Ride ma długość 153 metrów, osiągając wysokość 15,5 metra. To idealna propozycja dla całych rodzin.

Adventure River

Jest zarówno samodzielną atrakcją, jak i końcowym etapem trzech zjeżdżalni: Aloha, Tiki Ride oraz Exotic Fun. To właśnie do dzikiej rzeki wpadamy kończąc bieg na wymienionych zjeżdżalniach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na odrębny spływ Adventure River. To szansa na prawdziwy relaks i wodną przygodę.

Po wodnych szaleństwach będziemy szczęśliwi, ale i mega zmęczeni. Dlatego warto skorzystać ze strefy odpoczynku. Znajdują się tu leżaki, parasole oraz Tropical Bar serwujący pyszne drinki. Naszego bezpieczeństwa w Parku Wodnym strzegą profesjonalni ratownicy.