Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:53

Najciekawsze atrakcje Parku Wodnego EnergylandiaStosunkowo nową strefą kompleksu rozrywkowego Energylandia, otwartą od 2016 roku, jest Waterpark. Park wodny ma ponad 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej. Częściowo kryty, a po części na świeżym powietrzu imituje warunki strefy tropikalnej, w której mogą nacieszyć się wodą i słońcem. W parku wodny do dyspozycji gości udostępniono 10 zjeżdżalni różnego typu i o różnym poziomie zaawansowania. Wśród najnowszych zjeżdżalni Waterparku znajduje się Exotic Fun – jedyna taka zjeżdżalnia w naszym kraju. Atrakcji w wodnej strefie nie braknie, więc jest, z czego wybierać.

Zjeżdżalnie przede wszystkim

Jedną z najpopularniejszych zjeżdżalni na ternie parku wodnego jest Aloha. Przyjemnie kojarząca się nazwa, choć sama zjeżdżalnia nie przypomina łagodnej ślizgawki na placu zabaw. Liczy sobie łącznie 111 metrów długości, a w szczytowym punkcie ma aż dziewięć metrów wysokości. Z pozoru długa trasa mija w mgnieniu oka i zapewnia sporą dawkę adrenaliny. Warto nadmienić, że Aloha jest zjeżdżalnią pontonową, co oznacza, że przejazd odbywa się na specjalnych pontonach. W ofercie parku są pontony jedno- i dwuosobowe. Koniec trasy toru Aloha wpada do Adrenture River – wąskiego basenu.

Kolejną ciekawą zjeżdżalnią pontonową jest Tiki Ride. Na tej atrakcji także można skorzystać z pontonów jedno- lub dwuosobowych. Tiki Ride jest już bardziej ekstremalna, bowiem należy do jednej z najwyższych w ofercie parku. Osiąga pułap 15, 5 metra wysokości, a jej długość wynosi aż 153 metry. Na koniec z impetem wpadamy na pontonie do spokojnego, wąskiego basenu atrakcji Adventure River, gdzie możemy dryfować dla złapania oddechu.
Ciekawą opcją wydaje się atrakcja Tropical Splash. Cała konstrukcja liczy sześć, równoległych względem siebie torów. Zjeżdża się na specjalnych matach z wysokości dziewięciu metrów. Maty, dzięki specjalnemu ukształtowaniu i powłoce pozwalają nabrać dużej prędkości. Uczestnicy zabawy mogą rywalizować o to, kto pierwszy zjedzie – oczywiście bez niekontrolowanych ruchów i działań, ponieważ nie powinno się wymachiwać kończynami i należy przytrzymywać matę.

Na miłośników mocnych wrażeń czeka prawdziwe wyzwanie w postaci wyjątkowej zjeżdżalni z mechanizmem zapadni. Kamikadze, bo właśnie o niej mowa, ma wysokość aż 15, 5 metra. Uczestnik na samym szczycie staje na specjalnej kładce automatycznej, która otwiera się natychmiastowo i zrzuca przy akompaniamencie wrzasku nieszczęśnika w pionową przepaść o długości 90-metrów. Oczywiście uczestnik nie spada przez cały czas pionowo, tylko zjeżdżalnia zaczyna zmieniać swój kąt. Zjeżdżający nabiera w krótkim czasie bardzo dużej prędkości, więc można poczuć się, jak mknąca rakieta.

Na końcu wisienka na torcie ciekawych atrakcji – młody nabytek parku wodnego i wyjątkowa zjeżdżalnia, Exotic Fun. Zjeżdżalnia jest unikatowa przez swój lejowy kształt, dzięki któremu użytkownik na specjalnym pontonie nieustannie porusza się na wszystkie strony zjeżdżalni, przyspieszając. Chaotyczne krążenie po wnętrzu w kształcie przypominającym misę sprawia, że przejażdżka tego typu jest dłuższa od pozostałych. Początkowo znajdujemy się na wysokości 9 metrów. Ostatecznie spadamy przez otwór w zjeżdżalni, kończąc zjazd w spokojnym potoku Adventure River.

Zjeżdżalnie są zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem atrakcji w parku wodnym i dzięki swojej różnorodności jednocześnie najciekawszym. Różne stopnie zaawansowania i adrenalina sprawiają, że atrakcje ze zjeżdżalniami są ekscytujące.