Najnowsze wiadomości

7 grudnia 2023 8:20

Strefa familijna Energylandii - 5 najciekawszych atrakcjiW Zatorze, niedaleko Krakowa, znajduje się największy park rozrywki w Polsce, zbudowanyz pomocą funduszy europejskich w ramach programu Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Park czynny jest codziennie od 10 do 20 w sezonie letnim i od 10 do 18 w pozostałych okresach. Goście mogą na miejscu skorzystać z darmowego parkingu, a na tych, którzy chcą pobawić się dłużej, czekają polecenia okolicznych noclegów. Warto zostać na dłużej, bo park oferuje bogatą gamę atrakcji do wyboru i ciężko sprawdzić wszystkie jednego dnia.

Całość parku rozrywki składa się z kilku stref, rozgraniczonych pod względem wieku odbiorców i rodzaju konstrukcji. Możemy skorzystać z miejsca dla dzieci – Bajkolandii, rodzinnej Strefy Familijnej, raju dla miłośników mocnych wrażeń – Strefy Ekstremalnej lub wodnej oazy – Waterpaku. W każdej ze stref czekają zupełnie inne atrakcje, więc wybór jest ogromny. Nikt nie może się nudzić w parku rozrywki Energylandia. Wybierając się całą rodziną, warto wybrać ofertę Strefy Familijnej – tutaj konstrukcje będą dostosowane do różnego wieku uczestników i dla całych rodzin, zarówno tematycznie i parametrowo.

Atrakcje Strefy Familijnej

Ciekawym rodzajem atrakcji są tematyczne wioski. W strefie jest ich kilka. Na granicy strefy Ekstremalnej i Familijnej znajduje się szwajcarska wioska. W tym miejscu scenografie oddają ducha i wygląd prowincjonalnego miasteczka z ojczyzny zegarków i sera. Tutaj wśród malowniczej scenerii poznamy arkana obyczajowości i warunki życia w szwajcarskiej wiosce. Będziemy mogli także skosztować potraw, które podbijają serca rodzimych mieszkańców regionu. Jeżeli jednak czujemy pociąg do Północy, to powinniśmy wybrać wioskę Wikingów. Aranżacja wystroju na wikiński gród pozwoli odwiedzającym przenieść się w świat baśni i legend skandynawskich. Poznamy, jak wyglądał dzień z życia Wikinga i jakie cuda odkrywał ten niezłomny lud.

Piknik pod gwiazdami

Na miłośników gwiazd czeka niepowtarzalna przygoda w nowoczesnym Planetarium, które na ternie parku funkcjonuje od 2016 roku. W pełni klimatyzowanej sali można rozsiąść się wygodnie w fotelu i dać się swobodnie porwać w wir gwiezdnej podróży. Kilkuminutowe seanse, pełne gwiazd i kalejdoskopów oraz efektów specjalnych pozwolą na relaks i niezwykłe wrażenia. Fascynujące projekcje zachwycą zarówno młodzież i dorosłych.

Ekstremalne wrażenia

Szukający mocniejszych wrażeń i zastrzyku adrenaliny także znajdą radość w odwiedzinach Strefy Familijnej. W ofercie znajduje się wiele atrakcji o bardziej ekstremalnym charakterze, dostarczających dużej dawki pobudzenia i emocji. Na miłośników ostrzejszej zabawy czeka Spill Water Anaconda. Przejażdżka odbywa się w ogromnych łodziach (dwudziestoosobowych) przy prędkości do 55 km/h, a przez całą trasę towarzyszą nam różne i zaskakujące niespodzianki wodne. Mknąc ze stromego wodospadu, możemy poczuć przypływ adrenaliny, a nawet szczyptę strachu, gdy z impetem rozbijamy się o taflę wody.

Wodna zabawa

Na letnie upały idealna będzie wodna przejażdżka w Atlantis. Wśród stylizowanych na orientalne zabudowań wybierzemy się w specjalnych, kilkuosobowych i okrągłych łodziach w długą podróż po wodnym szlaku. Spływ rwącą rzeką o długości 500 metrów, pełny chaotycznych i pędzących nurtów oraz spokojnych odcinków zapewni niezapomniane wrażenia dla całej rodziny.