Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:00

Niezwykła Bajkolandia dla najmłodszychEnergylandia to nie tylko atrakcje zapewniające wysoki poziom adrenaliny. To miejsce, w którym można spędzić fantastycznie czas z młodszymi dziećmi. W tym celu stworzona została specjalna strefa dla najmłodszych o wiele mówiącej nazwie Bajkolandia. To spełnienie marzeń maluchów o fantastycznej zabawie.

Karuzela Sissi

Wyobraźmy sobie karuzelę, jak z bajki. W naszych głowach powstanie zapewne obraz zbliżony do Sissi. Ta przepiękna wiedeńska karuzela posiada fantastyczne zdobienia. Wspaniałe konie, karoce, samochodziki kręcą się w koło. Dzieci mogą wybrać siodełko, które im najbardziej odpowiada i zacząć wirować, poruszając się jednocześnie w górę i w dół. Bajkowej atmosfery dodaje fenomenalne oświetlenie. Tak musiały kiedyś bawić się księżniczki.

Kolejka Farma Krasnali

Po Farmie Krasnali będziemy poruszać się małymi pojazdami przypominającymi traktory. To ogromna frajda szczególnie dla młodszych dzieci. Dla pojazdów stworzono specjalne szynowe tory, a dzięki odpowiednio dostosowanej prędkości, nawet maluchy mają możliwość skorzystania z urządzenia. Po drodze można zobaczyć fantastycznie wykonane figurki zwierzątek.

Roller Coaster Energuś


To największy w Energylandii rodzinny roller coaster. Składa się z ośmiu wagoników, do których wsiadają dwie osoby. Cała konstrukcja, po której porusza się Energuś ma wysokość 13 metrów, a wagoniki rozpędzają się do prędkości prawie 50 km/h. Podczas przejażdżki możemy poczuć przeciążenia do nawet 3g! Chociaż długość torów wynosi 335 metrów, w rzeczywistości cała przejażdżka ma łączną długość 700 metrów, po pociąg zalicza dwie rundy.

Jeep Safari

Specjalne, kolorowe samochody przypominające jeepy zabiorą nas na niezwykłe safari. Ogromną rolę odgrywa tu scenografia, która wiernie odtwarza afrykański krajobraz. Dzięki temu dzieci rzeczywiście mogą poczuć się, jak na prawdziwym safari. Mali odkrywcy poznają charakterystyczne afrykańskie zwierzęta, a droga w nieznane dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Łódki Wyspa Skarbów

Poszukiwacze skarbów witajcie na pokładzie! To specjalna, dostosowana nawet do najmłodszych dzieci wersja tzw. Flume Ride – spływu łódką po specjalnym torze. W przypadku tej atrakcji mamy jednak do czynienia z mniejszą wysokością i prędkością, co pozwala cieszyć się przejażdżką nawet najmniejszym maluchom, oczywiście z rodzicami.

WRC Auto Zderzaki

W parku rozrywki nie mogłoby zabraknąć dziecięcych samochodzików, które jeżdżą w specjalnej strefie. Dzieci mogą wyprzedzać innych, jeździć do przodu i do tyłu, skręcać, ale i tak największą frajdą jest zderzanie się z innym samochodzikiem. Dzieci w autkach są całkowicie bezpieczne. Chronią je specjalne zapięcia i zabezpieczenia na pojazdach. To jedna z najpopularniejszych atrakcji Bajkolandii.