Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:42

Strefa familijna Energylandii - 5 najciekawszych atrakcjiRodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu. Fantastyczna zabawa, mnóstwo atrakcji, ciekawe pokazy i widowiska. Strefa Familijna Parku Rozrywki zapewnia moc wrażeń. Oto pięć fantastycznych atrakcji strefy familijnej, których nie można pominąć w trakcie pobytu w Zatorze:

Mars Coaster

Wszystkie dzieci, które chcą spróbować jazdy prawdziwą kolejką górską, muszą skorzystać z Mars Coastera. To atrakcja dla najmłodszych, którym z pewnością spodoba się ciekawie skonstruowany tor oraz zaskakująca scenografia. W trakcie przejażdżki natykamy się na zabawne zielone ufoludki prosto z Marsa. Prędkość jest optymalna dla maluchów, a niewielka wysokość i niezbyt ostre nachylenia toru nie powodują niepotrzebnego strachu. Dlatego przejażdżkę bez wahania można nazwać przyjemną.

Planetarium

Oto coś dla miłośników kosmosu, gwiazd i odległych planet. W 2016 roku zostało w Energylandii otwarte planetarium, w którym organizowane są niezwykle ciekawe seanse trwające po kilkanaście minut. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Sala Planetarium jest duża i przestronna. Możemy rozsiąść się w komfortowych fotelach i na chwile przenieść w kosmos. Podróż z pewnością będzie niezapomniana i bardzo przyjemna. Ta atrakcja ma również wymiar edukacyjny.

Monster Attack

Potwory atakują! Kolejna atrakcja Rodzinnego Parku Rozrywki nawiązuje do tradycyjnych domów strachów, które znajdują się w niemal każdym lunaparku. Podczas przejażdżki kolejką w ciemnościach, co rusz natykamy się na niesamowite elementy scenografii. Tor jazdy jest nieznany, a zza rogów, co chwilę wyskakują jakieś potwory. Ale spokojnie. Jesteśmy wyposażeni w skuteczną broń – laserowe pistolety.

Atlantis

W Energylandii nie mogło zabraknąć również wodnych atrakcji. W strefie familijnej jedną z najpopularniejszych jest Atlantis, czyli spływ rwącą rzeką. To także niezbędny element każdego parku rozrywki. Przejażdżkę odbywamy w kilkunastoosobowych pontonach. To ogromna frajda dla małych i dużych. Możemy przeżyć dreszczyk emocji, ale również cieszyć się spokojnym spływem.

Wioska Wikingów

To zupełna nowość w Energylandii i jedna z głównych atrakcji w sezonie 2018. Wioska Wikingów jest tematycznym obszarem Parku Rozrywki, który wygląda, jak pradawne grody Wikingów. Jeżeli uwielbiamy skandynawskie sagi i podania, w tym miejscu powinno nam się bardzo spodobać. To fantastyczna okazja dla dzieci i dorosłych, by w łatwy i przystępny sposób poznać historię i obyczaje dzielnych wojowników rodem ze Skandynawii. Będziemy mogli nawet udać się na wyprawę tratwą i obserwować z bliska życie i pracę Wikingów. Odbędziemy niesamowitą podróż w przeszłość, do czasów, które niejednego fascynują.