Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:04

Zabawa i nauka w jednym - wioska szwajcarska i wioska wikingów!Park Rozrywki Energylandia to wyjątkowe miejsce na mapie Polski znane z zabawy i rozrywki na najwyższym, światowym poziomie. Warto jednak dodać, że jego oferta jest znacznie szersza i wykracza poza czysto rozrywkowy aspekt. Otóż nie brakuje tu również atrakcji o charakterze edukacyjnym. Szczególnie warte polecenia miejsca na mapie parku to dwie tematyczne wioski, czyli Wioska Szwajcarska oraz Wioska Wikingów. Ich goście mogą zapoznać się z innymi, historycznymi realiami, zatapiając się w zupełnie innych światach.

Atrakcje te posiadają wymiar edukacyjny. Na terenie tematycznej Wioski lekcja historii może okazać się niezwykle atrakcyjna, a wiedza łatwo przyswajalna dla najmłodszych. Warto wskazać, że ściągają tutaj liczne wycieczki szkolne każdego dnia. W zasadzie trudno wyobrazić sobie lepszy sposób zdobywania wiedzy o Wikingach, niż obiekty, eksponaty i postaci, które można spotkać w wiosce i wejść z nimi w interakcję. Na twarzach młodych uczestników wycieczek często maluje się zaskoczenie i niedowierzanie, że to wszystko, co widzą jest wyłącznie scenografią. Wynika to z tego, że wioski tematyczne prezentują wysoki realizm.

Wioska Szwajcarska

To atrakcja, która została otwarta w sezonie 2017 r. pod nazwą „Mała Szwajcaria”. Trzeba szczerze przyznać, że jest to jedno z najbardziej klimatycznych i niezwykłych miejsc w całej Energylandii. Goście mogą tutaj pospacerować po magicznych uliczkach, między pięknymi, stylizowanymi budynkami, podziwiać wyjątkowe dekoracje oraz fantastyczną scenografię. Pamiętajmy, że głównym zadaniem wioski jest jednak ukazanie kultury mieszkańców szwajcarskiej wsi. Wszystko odwzorowane jest tak realistycznie, że zapach i klimat alpejskich łąk unoszą się w powietrzu. A skąd pomysł? Otóż szwajcarscy górale wyróżniają się fascynującą obyczajowością i słyną z zamiłowania do doskonałej kuchni. Sama Wioska Szwajcarska znajduje się na granicy dwóch stref – Familijnej i Ekstremalnej. Wizyta w tak malowniczym miejscu pozwoli odpocząć od ekstremalnych atrakcji, jakie oferuje Energylandia. Wystarczy pół godziny spaceru, aby naładować siły do dalszej zabawy, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego o tej wyjątkowej kulturze.

Wioska Wikingów

Wioska Wikingów to jedna z nowszych atrakcji zatorskiego parku rozrywki. Podobnie jak wioska szwajcarska jest to obszar tematyczny, który został zaaranżowany na wzór skandynawskich sag i podań. Otrzymujemy więc pradawny gród Wikingów, który przyciąga codziennie tłumy odwiedzających. Nic dziwnego, w końcu skandynawscy wojownicy wyróżniający się mityczną wręcz odwagą, co od zawsze fascynowało i – jak wskazują filmy o bogu z młotem – wciąż fascynuje osoby interesujące się historią i mitologią nordycką. W czasie pobytu w Wiosce Wikingów można przeżyć żywą lekcję historii dzielnych wojowników i poznać ich charakterystyczne obyczaje. Miejsce to zaprasza do przeżycia wyjątkowej przygody i cofnięcia się kilkaset lat wstecz, dzięki czemu poczujemy się, jak prawdziwi Wikingowie i zobaczymy, w jakich warunkach żyli i pracowali. Warto dodać, że do wioski można bardzo łatwo trafić, ponieważ znajduje się w pobliżu Roller Coastera Dragona. To jednak nie wszystko, ponieważ pod konstrukcją urządzenia stworzono specjalny spływ dla tratw Wikingów, z których możemy obserwować całą Wioskę.

Co jeszcze?

Poza wioskami tematycznymi na terenie parku znajduje się również Planetarium, w którym wyświetlane są kilkunastominutowe seanse na temat układu kosmicznego. Miejsce sprzyja edukacji przez zabawę, ponieważ seanse fascynują dzieci i młodzież.